STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Remis Polaków na zakończenie turnieju w Irun. Czas na mistrzostwa świata
online button
online button

SPORT KIELCE

Remis Polaków na zakończenie turnieju w Irun. Czas na mistrzostwa świata

Irun / 08 stycznia 2017 / Tekst

Polscy piłkarze ręczni w swoim ostatnim meczu turnieju towarzyskiego w Irun zremisowali z Argentyną 26:26. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu nad zespołem „Albicelestes” zajęli 3. miejsce w trzydniowej hiszpańskiej rywalizacji. Dla "Biało-czerwonych" był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się 11 stycznia mistrzostwami świata we Francji. 

Polacy podobnie jak w poprzednich przegrany starciach z Hiszpanią i Katarem w niedzielę grali bardzo nierówno. „Biało-czerwoni” razili nieskutecznością w ataku oraz nie najlepiej prezentowali się w defensywie, co przełożyło się na wynik. Po 30 minutach Argentyna prowadziła 13:10.

Druga część w wykonaniu reprezentantów Polski była już zdecydowanie lepsza. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa zaczęli szybciej i dokładniej rozgrywać swoje akcje, do tego dołożyli twardszą grę w obronie i już po dziesięciu minutach doprowadzili do remisu 17:17. W końcówce rywalizacja toczona była „gol za gol”. Polacy na 20 sekund prowadzili różnicą jednej bramki, ale w ostatniej akcji spotkania Argentyńczycy doprowadzili do remisu 26:26. 

W spotkaniu zagrało czterech zawodników Vive Tauronu Kielce. Cztery bramki zdobył Mariusz Jurkiewicz, a bez gola mecz zakończyli Mateusz Jachlewski, Piotr Chrapkowski i Patryk Walczak.

Dwie minuty przed końcem pojedynku z powodu urazu barku parkiet musiał opuścić Jurkiewicz, w najbliższych godzinach wyjaśni się jak poważna jest to kontuzja. 

Polacy w czwartek rozpoczną zmagania w mistrzostwach świata we Francji. Ich pierwszym rywalem będzie Norwegia. 

Polska - Argentyna 26:26 (10:13)

Polska: Kornecki, Malcher - Daszek 6, Przybylski 6, M. Gębala 1, Jurkiewicz 4, Gierak 1, Krajewski 3, T. Gębala 4, Niewrzawa, Jachlewski, Daćko, Moryto, Walczak, Łyżwa 1, Moryto.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna