Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Problemów kadrowych ciąg dalszy. Czterech zawodników PGE VIVE walczy z czasem

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Problemów kadrowych ciąg dalszy. Czterech zawodników PGE VIVE walczy z czasem

Kielce / 15 kwietnia 2019 / Tekst
fot. Olga Pierzak fot. Olga Pierzak

PGE VIVE na pierwszy, wtorkowy mecz ćwierćfinału PGNiG Superligi z Chrobrym Głogów pojedzie w zaledwie dziesięcio lub maksymalnie jedenastoosobowym składzie. Czterech zawodników walczy z czasem, aby zdążyć wyleczyć się na najważniejsze starcia sezonu z Paris Saint Germain.

W poniedziałek w południe informowaliśmy, że w tym sezonie na parkiecie nie zobaczymy już Michała Jureckiego. Kapitan mistrza Polski w przyszłym tygodniu będzie musiał poddać się ponownemu zabiegowi kontuzjowanej dłoni, po którym czeka go około dwumiesięczna przerwa.

To nie ostatnie złe informacje z obozu PGE VIVE. Do normalnych treningów nie wrócili jeszcze Luka Cindrić oraz Julen Aginagalde. Obaj przed przerwą reprezentacyjną doznali urazów mięśniowych.

Julen od jakiegoś czasu przebywa w Hiszpanii, gdzie przechodzi rehabilitacje. Pracuje po sześć, siedem godzin dziennie. Od poniedziałku ma rozpocząć treningi w Kielcach. Luka również przez tydzień leczył się w Chorwacji, w ostatnich dniach ćwiczył indywidualnie u nas. Na pewno nie zagra w dwóch starciach z Głogowem. Liczymy, że od przyszłego tygodnia będzie mógł nam pomóc – wyjaśnia trener kieleckiej ekipy, Tałant Dujszebajew.

Do normalnych zajęć nie wrócił też Krzysztof Lijewski, który dochodzi do pełni sprawności po złamaniu jednej z kości śródręcza lewej  dłoni.

– Tutaj nie mamy stuprocentowej pewności kiedy wróci. Na pewno nie ma mowy o tym, że będzie grał w ataku pozycyjnym. Liczymy jednak, że pomoże nam w obronie  – tłumaczy Dujszebajew.

Szkoleniowiec PGE VIVE poinformował również, że w niedzielnym spotkaniu z Chorwacji z Serbią urazu pachwiny doznał Filip Ivić. Bramkarz PGE VIVE ma odpoczywać przez siedem dni. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna