Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Popowicz: na początku meczu u dziewczyn widać było spory stres

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Popowicz: na początku meczu u dziewczyn widać było spory stres

07 stycznia 2018 / Tekst

Szczypiornistki Korony Handball w swoim pierwszym meczu w rundzie rewanżowej PGNiG Superligi przegrały wysoko na wyjeździe z MKS-em Perłą Lublin 22:41.

Kielczanki zanotowały słaby początek w Hali Globus. Podopieczne Tomasza Popowicza po kilku minutach przegrywały już 1:10. Korona po pierwszej połowie miała już piętnaście bramek straty do najbardziej utytułowanej drużyny w kraju. Druga część w wykonaniu kieleckiego zespołu była zdecydowanie lepsza, bo przegrana tylko 7:13.

- W pierwszej połowie, od razu po wyjściu na parkiet było widać duży stres u dziewczyn spowodowany tym, że gramy w hali dziewiętnastokrotnego mistrza Polski, która była wypełniona blisko dwoma tysiącami kibiców. To robi wrażenie i w żadnym innym miejscu w Polsce się nie spotyka. W naszym zespole widać było zdenerwowanie, które przekładało się na słabszą grę - tłumaczył trener kieleckiej drużyny, Tomasz Popowicz.

- W miarę upływu czasu stres mijał i pod koniec pierwszej połowy zaczęliśmy grać swoją piłkę i te akcje jakoś wychodziły. W drugiej części wszystko poukładał się i dwadzieścia minut wyglądało bardzo dobrze, odrobiliśmy nawet delikatnie wynik. Końcówka była słabsza i rywal dorzucił kolejne bramek. Pierwszy mecz w Lublinie trzeba zapisać po stronie doświadczenia, które trzeba zdobyć - dodawał Popowicz.

Korona w Hali Globus musiała sobie radzić bez kilku kontuzjowanych zawodniczek. Na parkiecie zabrakło m.in. skrzydłowych Magdaleny Kędzior i Olesii Parandii. Najbardziej odczuwalna była jednak nieobecność kapitan - Honoraty Syncerz.

- Honorata spośród naszych młodych zawodniczek jest najbardziej doświadczona. Kto wie jakby wyglądał ten początek gdyby ona była z nami. Musimy sobie bez niej jednak poradzić przez dwa miesiące - wyjaśniał Popowicz.

Korona Handball czasu na rozpamiętywanie porażki w Lublinie nie ma zbyt wiele. Kielczanki w przyszłą sobotę w hali przy ul. Krakowskiej podejmą UKS PCM Kościerzyna.

- Dla nas to jeden z najważniejszym meczów w tej drugiej rundzie. Gramy z przeciwnikiem, z którym będziemy się bić o utrzymanie, więc musimy zdobyć punkty, szczególnie, że gramy u siebie - przekonywał trener Korony.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna