Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Pierzchała dołączy do Szymusika?

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Pierzchała dołączy do Szymusika?

Kielce / 10 stycznia 2019 / Tekst
fot. Warta Poznań fot. Warta Poznań

Piotr Pierzchała, młody obrońca Korony Kielce, od czwartku przebywa na testach w pierwszoligowej Warcie Poznań. Jeśli 20-letni obrońca przekona do siebie trenera Petra Nemca, to do wielkopolskiego klubu trafi na półroczne wypożyczenie.

Pierzchała przed rozpoczęciem trwającego sezonu podpisał profesjonalny kontrakt z "żółto-czerwonym" klubem. Młody obrońca z racji dużej konkurencji zagrał tylko w jednym oficjalnym meczu pierwszej drużyny – zaliczył 90. minut w przegranym spotkaniu 1/16 finału Pucharu Polski z Wisłą Sandomierz. Wychowanek kieleckiego klubu "jesienią" zaliczył również 14 występów w czwartoligowych rezerwach, dla których strzelił 4 bramki.

Korona chce, aby Pierzchała ogrywał sie na zdecydowanie wyższym poziomie rozgrywkowym. Warta po 21. kolejkach z 23 punktami na koncie zajmuje 13. miejsce w tabeli Fortuna I Ligi. Na wypożyczeniu w zespole z Poznania od początku sezonu przebywa inny młody obrońca "żółto-czerwonych"  – Grzegorz Szymusik. Prawy defensor "jesienią" zagrał w 14 meczach.

Piotr Pierzchała okazję do pokazania swoich umiejętności będzie miał w sobotnim sparingu z Wartą Gorzów, który zostanie rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna