Na antenie: Radio eM

Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Piękny gol Merebaszwiliego zabrał trzy punkty Koronie

SPORT KIELCE

Piękny gol Merebaszwiliego zabrał trzy punkty Koronie

Kielce / 08 grudnia 2018 / Tekst

Korona Kielce w meczu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy zremisowała  na Suzuki Arenie z Wisłą Płock 2:2.  "Żółto-czerwoni" gola zdobyli już w 5. minucie, kiedy ładną akcję mocnym strzałem wykończył Mateusz Możdżeń. Goście odpowiedzieli w 17. minucie trafieniem z głowy Giorgio Merebaszwiliego. Podopieczni Gino Lettieriego prowadzenie odzyskali na dwie minuty przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Adnan Kovacević, który ładną główką zamknął dośrodkowanie Mateja Puczki z rzutu rożnego. Kiedy wydawało się, że trzy punkty zostaną w Kielcach, już w doliczonym czasie gry, remis gościom przepięknym strzałem wywalczył Merebaszwili.

Korona Kielce - Wisła Płock 2:2 (2:1)

Bramka: Możdżeń 5', Kovacević 43' - Merebaszwili 17', 90'

Żółta kartka: Petrak, Możdżeń, Gardawski, Kosakiewicz - Stefańczyk, Ricardinho, Rasak

Korona: Hamrol - Rymaniak, Kovacević, Diaw, Gardawski (67' Kosakiewicz) - Cebula, Żubrowski, Petrak (46' Janjić), Możdżeń, Cebula - Soriano (86' Malarczyk)

Wisła: Dahne - Stefańczyk, Łasicki, Uryga, Warcholak (46' Stępiński) - Varela, Rasak, Szymański, Furman (72' Angielski), Merebaszwili - Ricardinho (82' Zawada)

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

1': Po ładnym rozegraniu w lewym sektorze boiska na strzał z szesnastego metra zdecydował się Możdżeń. Piłkę pewnie wyłapał Dahne.

5': GOL! 1:0! Korona świetnie wznowiła grę po wrzucie z autu z lewej strony. Żubrowski zagrał z pierwszej piłki do linii końcowej, do Soriano. Włoski napastnik Korony wycofał futbolówkę do nadbiegającego Możdżenia, który mocnym, precyzyjnym strzałem nie dał szans Dahne.

17': GOL! 1:1! Szymański dośrodkował do Merebaszwiliego. Skrzydłowy "Nafciarzy" niespodziewanie wygrał pojedynek powietrzny z Rymaniakiem i głową skierował futbolówkę do bramki Korony.

19': Do wybitej przez obrońców Wisły piłki, przed polem karnym dopadł Gardawski. Lewy obrońca oddał celny strzał, który na rzut rożny sparował Dahne.

33': Dobra kontra Korony. Perak długim podaniem uruchomił Puczkę. Słoweniec po opanowaniu piłki zagrał ją do Soriano. Uwikłany w pojedynek z obrońcami Włoch nie oddał strzału, ale do futbolówki dopadł podążający za akcją Puczko, jego strzał ofiarną interwencją zastopował jeden z obrońców.

43': GOL! 2:1! Puczko znakomicie dośrodkował z rzutu rożnego na krótki słupek, gdzie świetnie odnalazł się Kovacević. Bośniak idealnie dołożył głowę do futbolówki i wyprowadził "żółto-czerwonych" na prowadzenie.

48': Puczko posłał sprytne podanie nad linią obrony do Janjicia. Bośniak wpadł z piłką w pole karne, ale przy strzale fatalnie skiksował.

49': Bardzo dobra akcja Możdżenia. Środkowy pomocnik długo prowadził piłkę, po czym wypatrzył wybiegającego zza pleców obrońców Cebulę. Skrzydłowy Korony oddał mocny strzał, ale obok słupka.

54': Mocne uderzenie Rasaka z powietrza poleciało w środek bramki. Dobrą interwencją popisał się Hamrol.

60': Kontratak Korony. Puczko i Cebula dobrze wymienili piłkę, ale ten drugi finalnie zagrał za plecy do ustawionego lepiej Soriano. Włoch oddał strzał, ale był on czytelny dla Dahne.

68': To powinien być gol. Cebula po ładnym dryblingu podał do Soriano. Włoski napastnik dobrze przyjął piłkę, po czym strzelił mocno po ziemi z czternastego metra w prawy róg bramki. Znakomitą interwencją popisał się Dahne.

74': Szymański dośrodkował z prawej strony do Ricardinho. Strzał Brazylijczyka szczęśliwie zablokował Diaw.

75': Ricardinho tym razem oddał strzał po wrzutce z rożnego Vareli. Piłka zmierzała w światło bramki, ale zdołał ją zablokować jeden z defensorów "żółto-czerwonych".

90': GOL! 2:2! Merebaszwili przepięknym uderzeniem z czternastego metra uratował punkt gościom. Hamrol nie miał szans na skuteczną interwencję.