Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM

Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

Szczypiorniści PGE VIVE we wtorkowy wieczór w Hali Legionów urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki pokonując Sandrę Spa Pogoń Szczecin 48:29. - Podeszliśmy do tego spotkania z pełną koncentracją, chcieliśmy wygrać wysoko, jak najmniejszym nakładem sił i co najważniejsze bez kontuzji. To nam się udało - mówił skrzydłowy kieleckiej drużyny, Mateusz Jachlewski.

Szczypiorniści PGE VIVE w meczu 5. kolejki PGNiG Superligi pokonali przed własną publicznością Sandrę Spa Pogoń Szczecin 48:29. Wtorkowy pojedynek nie przyniósł zbyt wielu emocji. Kielczanie błyskawicznie odskoczyli na kilka bramek, do przerwy prowadząc 24:14. W drugiej części podopieczni Tałanta Dujszebajewa, bez podejmowania większego wysiłku. do swojego dorobku dorzucali kolejne trafienia, punktując bardzo słabo prezentującą się Pogoń. Najskuteczniejszym zawodnikiem "żółto-biało-niebieskich" był Arkadiusz Moryto, który rzucił dziewięć bramek.

Rymaniak w "11" kolejki

Kielce / 25 września 2018 /

Bartosz Rymaniak, obrońca Korony Kielce, został wybrany do najlepszej "jedenastki" 9. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Kapitan "żółto-czerwonych" przyzwyczaił wszystkich, że nie schodzi poniżej pewnego poziomu, co potwierdził w poniedziałkowym, wgranym 3:1 spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. Dla bocznego defensora to drugie tego typu wyróżnienie w sezonie.

PGE VIVE, we wtorek w meczu 5. kolejki PGNiG Superligi, w Hali Legionów zmierzy się z Sandrą SPA Pogonią Szczecin. Kielczanie do starcia z "Portowcami" przystąpią w dwunastoosobowym składzie. Wolne od sztabu szkoleniowego dostał prawy rozgrywający - Alex Dujszebajew.

- Oczekiwaliśmy ciężkiego meczu. Mimo że mieliśmy duże posiadanie piłki, to nie mieliśmy większych szans na gola w pierwszej połowie. Przeciwnik był cofnięty i czekał na kontry. W przerwie zmieniliśmy nieco taktykę i graliśmy na inne przestrzenie boiska. Wyszło to na korzyść, dlatego zasłużenie wygraliśmy - powiedział po spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec, Gino Lettieri, trener Korony Kielce.

Korona Kielce, w meczu zamykającym 9. kolejkę LOTTO Ekstraklasy, pokonała na Kolporter Arenie Zagłębie Sosnowiec 3:1. Pierwszego gola w 57. minucie strzelił Ken Kallaste, który wykorzystał bardzo dobre podanie Oliviera Petraka. Sto osiemdziesiąt sekund debiutanckiego gola dla "żółto-czerwonych", po solowej akcji, zdobył Matjej Puczko. W 80. minucie bramkę honorową dla przyjezdnych strzelił Piotr Polczak. Kilka chwil wcześniej uderzenie z rzutu karnego Tomasza Nowaka wybronił Matthias Hamrol. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Elia Soriano.

Bartłomiej Bis, obrotowy PGE VIVE Kielce jest coraz bliżej powrotu na parkiet. 21-latek rozpoczął już treningi z drużyną. - Wszystko idzie zgodnie z planem. Na razie ćwiczę tylko w obronie. W piątek mam kontrolę w Bieruniu. Na niej przejdę testy, jeśli wyniki będą pozytywne, to zacznę stawiać pierwsze kroki w ataku - mówi Bis.

Znakomitą formę od początku sezonu prezentuje rozgrywająca Korony Handball, Honorata Syncerz. 25-latka w czterech meczach nowego sezonu rzuciła 35 bramek i jest najskuteczniejszą zawodniczką PGNiG Superligi. Popularna "Hono" może popisać się świetną średnią 8.75 gola na spotkanie.

Korona Kielce w poniedziałek, w meczu zamykającym 9. kolejkę LOTTO Ekstraklasy, na Kolporter Arenie zmierzy się tegorocznym beniaminkiem, Zagłębiem Sosnowiec. - Chcemy wrócić na zwycięską ścieżkę. Wiemy jaki jest bilans Zagłębie na wyjeździe, jeszcze nie wygrali. Nie wyobrażamy sobie, aby u siebie w starciu z tym rywalem nie zainkasować trzech punktów - mówi napastnik kieleckiego klubu, Maciej Górski.

Luka Cindrić, rozgrywający PGE VIVE, został wybrany do najlepszej "siódemki" 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Chorwat, który w sobotę zadebiutował w kieleckim klubie, miał duży udział w odniesieniu zwycięstwa 35:32 nad Rhein-Neckar Loewen. 25-latek rzucił pięć bramek, zaliczył trzy asysty, przechwyt oraz wywalczył karnego. Zanotował również dwie straty.

Za nami druga seria gier w grupie A Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. PGE VIVE Kielce po arcyciekawym widowisku pokonało w Hali Legionów Rhein-Neckar Loewen 35:32. W starciu innych drużyn aspirujących do pierwszego miejsca, FC Barcelona ograła na swoim terenie  Telekom Veszprem 31:28. Wszystkie wspomniane drużyny na swoim koncie mają po dwa punkty. Tabeli, z kompletem "oczek", przewodzą Vardar Skopje i Mieszkow Brześć. Mistrzowie Białorusi w tej kolejce sprawili niespodziankę, wygrywając przed własną publicznością z obrońcą trofeum - Montpellier 26:23.

- Jestem zadowolony, że ten mecz jest już za nami. To było fajne widowisko, w którym spotkały się dwie bardzo dobre drużyny. W pierwszej połowie zrobiliśmy za dużo błędów, pozwoliliśmy im wyprowadzić sześć-siedem kontrataków.  W końcówce to jednak my wykorzystaliśmy ich techniczne błędy. Całe spotkanie było na styku, na szczęście punkty zostały u nas - powiedział po wygranym 35:32 spotkaniu z Rhein-Neckar Loewen, Tałant Dujszebajew, trener PGE VIVE.