Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Marcin Fugiel i Robert Majchrzyk
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

Szczypiorniści Vive Tauronu w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przegrali na wyjeździe z Montpellier 28:33. Kielczanie zanotowali bardzo słaby początek spotkania, w którym popełnili sporo indywidualnych błędów. W końcówce pierwszej połowy podopieczni Tałanta Dujszebajewa zaczęli jednak grać zdecydowanie lepiej, co poskutkowało odskoczeniem od gospodarzy na dwie bramki. Tuż po przerwie przewaga Vive wzrosła nawet do czterech trafień, jednak od 40. minuty na parkiecie wyraźnie zaczęła dominować francuska drużyna. Kielczanie nie mogli poradzić sobie z agresywną obroną Montpellier, a kiedy już dochodzili do sytuacji rzutowej to na ich drodze stawał rewelacyjny bramkarz Nikola Portner. Taką postawę mistrzów Polski bezwzględnie wykorzystali gracze Patrice'a Canayera, którzy napędzani przez duet Simonet-Dolenec zdołali wypracować pięciobramkową zaliczkę przed rewanżem w Hali Legionów.

Łukasz Woźniak z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zajął bardzo wysokie 10. miejsce w 12. PZU Półmaratonie Warszawskim. Pochodzący ze Strawczyna biegacz ponad 21-kilometrową trasę pokonał w czasie 1.08.27.

Scyzory ograły mistrza Polski

Suchedniów/Kielce / 26 marca 2017 /

Koszykarze KS Pactum Scyzory umocnili się na prowadzeniu w Polskiej Lidze Koszykówki. Kieleccy wózkarze w sobotę w II rundzie finałowych rozgrywek, która została rozegrana w Suchedniowie odnieśli dwa zwycięstwa. Scyzory pokonały wysoko 82:39 Mad Devils Victorię Mieroszów oraz po raz pierwszy w historii broniącą mistrzowskiego tytułu - drużynę Startu Rzeszów 72:42.

Po dwu i pół godzinnym pojedynku w Hali Legionów Effector Kielce przegrał z Espadonem Szczecin po tie-break'u. Kielczanie na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego PlusLigi nadal nie są pewni 12. miejsca.

Zawodnik Korony Kielce Vladislavs Gabovs wystąpił w reprezentacji Łotwy w przegranym 0:1 spotkaniu eliminacji mistrzostw świata ze Szwajcarią. Prawy defensor „Żółto-czerwonych” na placu gry pojawił się w 56. minucie kiedy zmienił Alekseja Visnakovsa.

Vive Tauron Kielce do fazy pucharowej Ligi Mistrzów awansowało z drugiego miejsca w grupie B, więc w 1/8 finału powinno zmierzyć się ze słabszym rywalem. Taka mówi teoria, ale rzeczywistość jest inna. „Żółto-biało-niebiescy” o ćwierćfinał zagrają z mocnym francuskim Montpellier. - Najważniejsze, aby po dwumeczu  wynik był  jedną bramką na naszą korzyść - mówił trener kieleckiego klubu Tałant Dujszebajew.

Siatkarze Effectora Kielce w sobotę rozegrają przedostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej PlusLigi. Podopieczni Sinana Tanika o 20.00 w Hali Legionów podejmą drużynę Espadonu Szczecin.

Korona Handball ostatni mecz rozegrała 11 marca kiedy na wyjeździe wysoko pokonała AZS UMCS Lublin. Kieleckie szczypiornistki od tego czasu jednak nie próżnują i aktywnie wykorzystują trzytygodniową przerwę w pierwszoligowych rozgrywkach, aby jak najlepiej przygotować się do kwietniowo-majowej batalii o awans do Superligi.

W niedzielę MAZDA CUP w Bilczy

Kielce/Bilcza / 24 marca 2017 /

Osiem drużyn stanie do walki w turnieju Mazda Cup, który w niedziele odbędzie w hali sportowej w Bilczy. O puchar powalczą zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi.

Trzy dni dzielą nas od ostatniego sparingu młodzieżowej reprezentacji Polski przed EURO 2017 do lat 21. Podopieczni Marcina Dorny w poniedziałek, 27 marca o 17.00 na Kolporter Arenie zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z Czech. Dla Kielc nadchodzący pojedynek będzie próbą generalną przed czerwcowym turniejem, którego są współgospodarzem.

Zwycięstwo Vive Tauronu Kielce w rozgrywkach Ligi Mistrzów zostało wybrane "Sportowym Przeżyciem Roku 2016" w plebiscycie zorganizowanym przez „Przegląd Sportowy”. Nagrodę wręczono podczas gali Forum Sportu i Biznesu 2017 na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

24 i 25 marca w Nowinach rozegrane zostaną finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w województwie świętokrzyskim. Podczas dwudniowej rywalizacji poznamy najlepszych młodych piłkarzy i piłkarki do lat 8, 10 i 12.

- Montpellier jest jedną z lepszych drużyn nie tylko w lidze francuskiej, ale na całym Starym Kontynencie. Grają bardzo szybką piłkę ręczną w ataku, a kiedy spojrzymy na poszczególne pozycje to są tam same gwiazdy światowego handballu - multimedaliści mistrzostw Świata Europy czy Igrzysk Olimpijskich. Dlatego bardzo dużym grzechem z naszej strony byłoby gdybyśmy nie doceniali tego zespołu. (…) Przed nami dopiero pierwsze sześćdziesiąt minut w tym dwumeczu i wszystko, taką mam nadzieję rozstrzygnie się w Hali Legionów - powiedział przed pierwszym pojedynkiem 1/8 finału Ligi Mistrzów z Montpellier Krzysztof Lijewski, rozgrywający Vive Tauronu Kielce.

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej PGNiG Superligi Vive Tauron Kielce w Płocku zmierzy się z Orlenem Wisłą. W czwartek, 23 marca rozpoczęły się z zapisy kibiców na wyjazd na „Świętą Wojnę”.