Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Marcin Fugiel i Robert Majchrzyk
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

Vive Tauron Kielce ciągle pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w PGNiG Superlidze. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w przedostatniej serii spotkań fazy zasadniczej pokonali na wyjeździe Azoty Puławy 40:32.

- Należy przerwać wyjazdową niemoc. Musimy przestać w głowie demonizować te spotkania, bo myślę, że tutaj leży problem. To, że potrafimy grać w piłkę udowadniamy zawsze tydzień później grając na swoim stadionie. Najwyższy czas potwierdzić to też na terenie przeciwnika i w końcu zgarnąć komplet punktów - mówił przed piątkowym meczem 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław Jakub Żubrowski, pomocnik Korony Kielce.

W czwartek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, podczas której pod głosowanie zostaną poddane trzy projekty uchwał dotyczące sprzedaży Korony Kielce. Jak informowaliśmy na początku tygodnia zakupem 72-procent akcji „żółto-czerwonego” klubu jest niemieckie konsorcjum na czele, którego stoi były piłkarz Werderu Brema Dieter Burdenski. Temat ewentualnego przejęcia Korony przez jakiś podmiot w ostatnich latach wraca jak bumerang, dlatego sztab szkoleniowy i zawodnicy kieleckiego klubu do całej sprawy podchodzą spokojnie.

W niedzielę, 28 maja odbędzie się piąta edycja „5 dla Bartka” - największego charytatywnego biegu w Świętokrzyskim. Właśnie ruszyły zapisy na udział w tym wydarzeniu.

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce od początku tego tygodnia koncentrują się na jednym zadaniu jakim jest odrobienie pięciobramkowej straty w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z francuskim Montpellier. Podopiecznych Tałanta Dujszebajewa wcześniej, bo już w środę czeka jednak wyjazdowy pojedynek 25. kolejki PGNiG Superligi z bardzo groźnymi Azotami Puławy.

Ken Kallaste - zawodnik Korony Kielce rozegrał pełne 90 minut w barwach reprezentacji Estonii w towarzyskim meczu z Chorwacją. Jego kadra wygrała w Tallinie 3:0. Na listę strzelców wpisali się Siim Luts, Konstantin Vassiljev i Sergei Zenjov.

Blaż Janc, który od przyszłego sezonu wzmocni Vive Tauron Kielce został wybrany najlepszym zawodnikiem fazy zasadniczej Gazprom Ligi SEHA. Grający w Celje Pivovarna Lasko prawoskrzydłowy w głosowaniu trenerów pewnie zwyciężył również w gronie graczy na swojej pozycji.

Nabil Aankour - pomocnik Korony Kielce we wtorek wrócił do treningów z pełnym obciążeniem. Marokańczyk z francuskim paszportem w ostatnich tygodniach zmagał się z urazem mięśnia czworogłowego.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała dwa najciekawsze mecze rewanżowe TOP16 Ligi Mistrzów, które będą miały wyjątkową oprawę. Jednym z nich jest spotkanie Vive Tauronu Kielce z Montpellier.

Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Czechami w meczu towarzyskim, który został rozegrany na Kolporter Arenie. W 50. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Vaclav Cerny, po tym golu nasi południowi sąsiedzi przejęli inicjatywę i mieli kilka szans na podwyższenie wyniku. Podopieczni Marcina Dorny do gry dosyć szczęśliwie wrócili w 83. minucie kiedy na listę strzelców wpisał się Jarosław Niezgoda. "Biało-czerwoni" w końcówce mocniej naciskali na rywala przez co narażali się na kontrataki, jeden z nich już w doliczonym czasie gry na bramkę dającą zwycięstwo Czechom zamienił Ales Cermak.

Piłkarze Korony Kielce po wolnym weekendzie rozpoczęli bezpośrednie przygotowania do meczu ze Śląskiem Wrocław, który zostanie rozegrany w najbliższy piątek.

Fenomenalna bramka Deana Bombaca z końcówki pierwszej połowy meczu z Montpellier została uznana najpiękniejszym golem pierwszych spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dodatkowo dziennikarze EHF TV do grona najefektowniejszych obron wybrali jedną z interwencji Filipa Ivicia.

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce po pięciobramkowej porażce w Montpellier postawili się w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem w Hali Legionów. „Żółto-biało-niebiescy” w 36. minucie meczu we Francji prowadzili jeszcze różnicą czterech bramek, jednak ostatni fragment wyraźnie należał do gospodarzy, którzy straty odrobili ze sporą nawiązką. - Popełniliśmy w tym spotkaniu zdecydowanie za dużo błędów, zbyt często traciliśmy piłkę, z tego co pamiętam to chyba czternaście lub piętnaście razy. Świetnie wykorzystali to nasi przeciwnicy wyprowadzając kontry. Ponadto ich obrona z każdą kolejną minutą wyglądała coraz lepiej - mówił po meczu Tałant Dujszebajew, trener Vive.

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce nożnej w poniedziałek rozegra ostatni sparing przed EURO 2017 do lat 21. Podopieczni Marcina Dorny o 17.00 na Kolporter Arenie zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z Czech. Dla Kielc ten pojedynek będzie próbą generalną przed czerwcowym turniejem, którego są współgospodarzem.