Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

Znakomity mecz Vujovicia

Kielce / 02 listopada 2017 /

Znakomity mecz w Lidze Mistrzów rozegrał Branko Vujović, który przebywa na wypożyczeniu z PGE VIVE do Celje Pivovarnej Lasko. Słoweńska drużyna w pojedynku 6. kolejki przegrała na wyjeździe z Flensburgiem 28:33 a młody rozgrywający z dziewięcioma bramkami na koncie był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu.

Z Jackiem Kiełbem i Ivanem Jukiciem, ale bez Radka Dejmka przygotowuje się Korona Kielce do piątkowego spotkania 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław.

Walczak: mam nadzieję, że Kielce ograją Paryż

Kielce / 01 listopada 2017 Damian Wysocki

Wtorkowe spotkania PGE VIVE ze Stalą Mielec z trybun Hali Legionów oglądał Patryk Walczak - obrotowy kieleckiego klubu, który obecnie przebywa na wypożyczeniu we francuskim Massy Essone HB. - Na nic nie mogę tam narzekać - przekonuje 25-latek.

Szczypiorniści PGE VIVE Kielce zaliczyli udany powrót po przerwie reprezentacyjnej. Mistrzowie Polski rozgromili w Hali Legionów Stal Mielec 41:22.

PGE VIVE rozbiło Stal

Kielce / 31 października 2017 Damian Wysocki

Szczypiorniści PGE VIVE Kielce w rozegranym awansem meczu 19. kolejki PGNiG Superligi pokonali w Hali Legionów 41:22.

Kaczarawa i Miś z powołaniami

Nika Kaczarawa z Korony Kielce otrzymał powołanie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Gruzji. Kolejną szansę w młodzieżowej reprezentacji Polski otrzyma natomiast obrońca "żółto-czerwonych" - Krystian Miś.

Rymaniak i Kaczarawa w „11” kolejki

31 października 2017 Damian Wysocki

Bartosz Rymaniak i Nika Kaczarawa z Korony Kielce zostali wybrani do najlepszej „jedenastki” 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Obaj mieli duży wkład w efektowne zwycięstwo 5:0 w Gdańsku.

Kallaste z kolejnym powołaniem

Ken Kallaste - obrońca Korony Kielce został powołany na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Estonii.

Dejmek o urazie: nie chcieliśmy ryzykować

Poniedziałkowy mecz z Lechią Gdańsk z urazem zakończył kapitan Korony Kielce - Radek Dejmek. Czech boisko opuścił w przerwie.

Piłkarze Korony Kielce swoją wyjazdową niemoc przełamali w imponującym stylu. "Żółto-czerwoni" rozgromili w Gdańsku Lechię 0:5. - Praktycznie co strzał to bramka. Bardzo się cieszymy. Nie pamiętam, aby kiedyś tak ułożył się dla nas mecz w pierwszej połowie, szczególnie na wyjeździe - mówił kapitan Korony, Radek Dejmek.

Lettieri: konsekwentnie realizowaliśmy założenia

Kielce / 30 października 2017 Damian Wysocki

Korona Kielce w meczu zamykającym 14. kolejkę LOTTO Ekstraklasy rozgromiła na wyjeździe Lechię Gdańsk 5:0. - Byliśmy skoncentrowani, dobrze graliśmy również po przerwie. Prowadziliśmy wysoko, ale solidnie pracowaliśmy i konsekwentnie realizowaliśmy założenia - mówił po spotkaniu trener Gino Lettieri.

Po kilkudniowej przerwie reprezentacyjnej do gry wracają szczypiorniści PGE VIVE Kielce. Mistrzowie Polski we wtorek o 18.30 w Hali Legionów zmierzą się ze Stalą Mielec.

Piłkarze Korony Kielce w końcu odnieśli wyjazdowe zwycięstwo w trwającym sezonie LOTTO Ekstraklasy. "Żółto-czerwoni" dokonali tego w imponującym stylu gromiąc w Gdańsku Lechię  5:0.  Podopieczni Gino Lettieriego cztery bramki strzelili już w pierwszej połowie kiedy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Nika Kaczarawa, a kolejne trafienia dołożyli Maciej Górski i Bartosz Rymaniak. Po przerwie kielczanie mimo, że nie forsowali tempa to i tak po raz kolejny za sprawą Eli Soriano skarcili bezradną drużynę gospodarzy. Korona mogła wygrać wyżej, ale w 70. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Żubrowski. Kielczanie po zwycięstwie nad morzem awansowali na 6. miejsce w tabeli.

Udany powrót Sandry Drabik

Kielce / 29 października 2017 Damian Wysocki

Po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją na ring wróciła Sandra Drabik - bokserka Soma Gym Kielce. 29-latka wygrała swoją walkę podczas towarzyskiego meczu Polska - Włochy w Wałczu.