Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

SPORT W KIELCACH

Stowarzyszenie „Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają” po raz kolejny wesprze byłego piłkarza, którego po zakończeniu kariery nie oszczędził los. Arbitrzy ze Świętokrzyskiego 7 stycznia 2017 roku zorganizują turniej, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Pawła Kozaka - byłego zawodnika Korony Kielce i Wisły Kraków.

Szczypiorniści reprezentacji Polski B w drugim meczu sparingowym rozegranym w Kielcach przegrali z Węgrami 22:25 (9:13). W pierwszym spotkaniu padł remis 22:22.

Vive Tauron Kielce zostało nominowane do tytułu Drużyny Roku w 82. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej.

Manuel Strlek - skrzydłowy Vive Tauronu Kielce został wybrany najlepszym piłkarzem ręcznym mijającego roku w Chorwacji.

Słoweniec Dean Bombac nie zagra na Mistrzostwach Świata we Francji. 27 - letni zawodnik Vive Tauronu Kielce nie zdołał do końca wyleczyć urazu żeber, dlatego nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na Mundial. Rozgrywający na początku stycznia wróci do Kielc, gdzie dokończy rehabilitację i rozpocznie przygotowania do drugiej części klubowego sezonu.

W towarzyskim meczu między drugimi reprezentacjami Polski i Węgier, który został rozegrany w Kielcach padł remis 22:22.

Polscy piłkarze ręczni na styczniowych Mistrzostwach Świata we Francji zagrają w strojach przygotowanych przez nowego producenta technicznego. Od 1 stycznia 2017 roku wejdzie w życie czteroletnia umowa między Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce a marką 4F.

Ruszył 39. Sylwestrowy Turniej Piłki Nożnej im. Jerzego Wójcika. Zmagania toczone są tradycyjnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach.

Zbigniew Małkowski i Łukasz Sekulski wiosną nie będą reprezentowali barw Korony Kielce.  26 - letni napastnik wróci do Jagiellonii Białystok, natomiast nowym klubem doświadczonego bramkarza najprawdopodobniej zostanie pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec. 

Do soboty, 31 grudnia potrwa nabór do grona wolontariuszy, którzy w czerwcu przyszłego roku pomogą przy organizacji Mistrzostw Europy 2017 do lat 21, które odbędą się w sześciu polskich miastach. Trzy spotkania turnieju zostaną rozegrane na kieleckiej Kolporter Arenie.

Reprezentacja Polski B w piłce ręcznej w środę i w czwartek w kieleckiej Hali Legionów rozegra towarzyskie mecze z Węgrami. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 17.00.

Vive Tauron Kielce zaprezentowało plan przygotowań do drugiej część sezonu 2016/2017. Zawodnicy, którzy nie znajdą się w składach swoich zespołów narodowych na Mistrzostwa Świata we Francji treningi rozpoczną w poniedziałek, 9 stycznia.

#złotynakilometr

Kielce / 27 grudnia 2016 /

Po raz kolejny biegacze ze Świętokrzyskiego zainspirowali akcję  pomocy chorej na zespół Downa oraz zmagającej się z ciężką wadą serca dziewięcioletniej dziewczynki z Kalisza Pomorskiego. Dzięki dużej akcji przeprowadzonej na Facebooku udało im się zorganizować kilkanaście biegów w Polsce, które połączy jeden cel – pomoc małej Hani.

Szczypiorniści reprezentacji Polski we wtorek w Kielcach rozpoczynają kolejny etap przygotowań do styczniowych Mistrzostw Świata we Francji. „Biało-czerwoni” w stolicy Świętokrzyskiego będą przebywać do 30 grudnia.

Strona 8 z 136

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay