Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
online button

SPORT KIELCE

Ostatnie godziny okienka transferowego w Koronie będą bardzo ciekawe. Kielecki klub do północy mają opuścić Piotr Poński oraz Jakub Mrozik. Nieco więcej czasu na zastanowienie zyskał Marcin Cebula, który na zasadzie rocznego wypożyczenia może trafić do drużyny mistrza Słowacji MSK Zilina.

Szczypiornistki Korony Handball w przyszłą sobotę rozegrają historyczny mecz w PGNiG Superlidze. Rywalem kieleckiego zespołu będzie dziewiętnastokrotny mistrz Polski - MKS Lublin. Spotkanie w hali przy ul. Krakowskiej rozpocznie się o godz. 19.00.

- Nowy właściciel zaczął budować drużynę po swojemu. Wszyscy musieli się do tego dostosować. W tych nieporozumieniach nie chodziło o moją twardą rękę czy dyscyplinę. One brały się z obu stron. Potrzebowaliśmy czasu, aby się dotrzeć. Może pójść na delikatne ustępstwa. Przede wszystkim ustalić zasady. Kiedy zawodnicy zobaczyli, że dyscyplina jest potrzebna, że to nad czym pracujemy na zajęciach przynosi efekty to automatycznie zmieniali nastawienie. Osiągnęliśmy to wspólnie i sytuacja toczy się teraz sama. Wiadomo do ideału jeszcze daleko, ale wszystko wymaga czasu. W tym momencie nie można powiedzieć, że ten proces się zakończył, on ciągle trwa, ale z każdym dniem, tygodniem wszystko wygląda lepiej - mówi Gino Lettieri, trener Korony Kielce.

Vive Kielce zajęło czwarte miejsce wśród europejskich klubów piłki ręcznej w raporcie dotyczącym działalności w sferze mediów społecznościowych.

Bartosz Rymaniak, obrońca Korony Kielce po raz trzeci w sezonie został wybrany do najlepszej jedenastki kolejki. „Ryman” w ostatnim, wygranym starciu z Bruk-Bet Termaliką zagrał na pozycji stopera i po raz kolejny był jednym z najlepszych zawodników „żółto-czerwonych” na boisku.

Szczypiornistki Korony Handball w ostatnim meczu sparingowym przed startem nowego sezonu PGNiG Superligi przegrały w Kobierzycach z miejscowym KPR-em 23:32. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w szeregach kieleckiego klubu był Honorata Czekala i Magdalena Skowrońska, które rzuciły po pięć bramek.

Serhii Pyłypczuk, były pomocnik Korony Kielce znalazł nowy klub. Ukrainiec swoją karierę będzie kontynuował w pierwszoligowych Wigrach Suwałki.

Piłkarze Korony Kielce po trzech dniach odpoczynku wrócili do zajęć. Kielczanie plan treningów podczas przerwy reprezentacyjnej mają bardzo napięty.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej przygotowała „Ranking Mocy” przed rozpoczęciem nowego sezonu Ligi Mistrzów. Vive Kielce znalazło się w nim na trzecim miejscu, wyżej ocenione zostały tylko Paris Saint Germain oraz FC Barcelona.

Nowa rola "Kasy"

Kielce / 30 sierpnia 2017 /

4 września rozbrzmi pierwszy dzwonek w kieleckim Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jego dyrektorem został Radosław Wasiak, a trenerami  Mariusz Jurasik i Rafał Bernacki. Ważną rolę w nowej placówce będzie odgrywał również Sławomir Szmal, bramkarz Vive Kielce.

Szczypiornistki Korony Handball w towarzyskim meczu rozegranym w niemieckim Grossroehrsdorfie przegrały 23:27 (9:11) z HC Rodertal. W spotkaniu z tegorocznym beniaminkiem Bundesligi najwięcej bramek dla kieleckiego zespołu - pięć rzuciła Marzena Paszowska.

Poznaliśmy dokładny terminarz 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Korona Kielce w tej serii spotkań na wyjeździe zmierzy się z Pogonią Szczecin. Mecz zostanie rozegrane w sobotę, 30 września o godz. 18.00.

Jeden z najbardziej znanych portali zajmujących się piłką ręczną, handball-planet.com donosi, że latem 2019 roku do Vive Kielce może trafić niemiecki bramkarz - Andreas Wollf.

Karol Bielecki oraz Alex Dujszebajew z powodu urazów nie zagrali w towarzyskim turnieju w Veszprem. Obaj rozgrywający w ostatnich dniach w Kielcach pracowali nad powrotem do zdrowia pod okiem klubowego fizjoterapeuty, Tomasza Mgośkia. 

Strona 8 z 212

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay