Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

SPORT W KIELCACH

Siatkarze Effectora bardzo udanie rozpoczęli nowy rok. Kielczanie w spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski po pięciosetowym pojedynku pokonali na wyjeździe ONICO AZS Politechnikę Warszawską 3:2 i awansowali do kolejnej fazy turnieju. 

Stowarzyszenie „Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają” po raz kolejny wesprze byłego piłkarza, którego po zakończeniu kariery nie oszczędził los.  Arbitrzy ze Świętokrzyskiego 7 stycznia w Bilczy zorganizują turniej, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Pawła Kozaka - byłego kapitana Korony Kielce i Wisły Kraków. Uznany za najlepszego  zawodnika  30-lecia kieleckiego klubu Kozak  w poprzednim roku  doznał udaru mózgu, a teraz potrzebuje wsparcia w kontynuowaniu leczenia. 

Siatkarze Effectora zainaugurują 2017 rok pojedynkiem w 1/8 Pucharu Polski. Kielczanie zmierzą się z AZS-em Politechniką Warszawską. - Świąteczna przerwa dobrze nam zrobiła. Forma rośnie z dnia na dzień - mówi rozgrywający Marcin Komenda. 

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej rozpoczęła ostatni etap przygotowań do rozpoczynających się 11 stycznia mistrzostw świata we Francji. „Biało-czerwoni” do czwartku będą trenować w Pruszkowie, a już w piątek rozpoczną trzydniowy towarzyski turniej w hiszpańskim Irun. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w rodzinnym mieście Julena Aginagalde zagrają z gospodarzami, Argentyną i Katarem. Polacy mundial rozpoczną 11 stycznia meczem z Norwegią. Oficjalna telewizja ZPRP zarejestrowała jak wyglądają ostatnie treningi kadrowiczów przed czempionatem globu.

Rozpoczął się nowy rok, a wraz z nim zimowe okienko transferowe w piłkarskiej LOTTO Ekstraklasie. Zawodnicy Korony Kielce do treningów wrócą w poniedziałek, 9 stycznia ale już w najbliższych dniach mają zapaść niektóre decyzje kadrowe. Według nieoficjalnych informacji z klubem ze Ściegiennego 8 może pożegnać się nawet czterech zawodników.

Obrotowy Vive Tauronu Kielce - Julen Aginagalde znalazł się w ścisłej kadrze Hiszpanii na mistrzostwa świata we Francji.

Tałant Dujszebajew podał osiemnastoosobowy skład reprezentacji Polski, który zabierze na towarzyski  turniej w hiszpańskim Irun - próbę generalną przed rozpoczynającymi się 11 stycznia mistrzostwami świata we Francji. W kadrze zabrakło kontuzjowanego obrotowego Barcelony - Kamila Syprzaka. 

Szczypiorniści reprezentanci Polski w poniedziałek w Pruszkowie rozpoczynają finalny etap przygotowań do mistrzostw świata we Francji.  „Biało-czerwoni” ostatnie dwa tygodnie, z wyjątkiem przerwy na Święta spędzili na zgrupowaniu w Kielcach.

Dwóch młodych zawodników Vive Tauronu Kielce - Bartłomiej Bis i Jakub Bulski rok 2016 zakończyło występami w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Wciąż nie wiadomo jak będzie przyszłość Zbigniewa Małkowskiego w Koronie Kielce. Pod koniec grudnia Rada Nadzorcza klubu odrzuciła ofertę przedłużenia z umowy bramkarzem przygotowaną przez jego menadżera - Piotra Tyszkiewicza. Strony usiadły jednak ponownie do rozmów, ostateczna decyzja zapadnie w pierwszych dniach nowego roku. Według informacji katowickiego „Sportu” z  możliwości zatrudnienia 38 - latka zrezygnowało Zagłębie Sosnowiec.

Miniony rok był wypełniony sportowymi emocjami. Najważniejsze wydarzenie dla naszego regionu miało miejsce pod koniec maja kiedy szczypiorniści Vive Tauronu Kielce wywalczyli pierwszy w historii puchar Ligi Mistrzów. O tym i o innych ważnych sportowych momentach 2016 roku dla Kielc i regionu w materiale dźwiękowym Damiana Wysockiego oraz na zdjęciach, które wykonaliśmy w mijających 366 dniach! 

Jeden z najlepszych polskich długodystansowców - Artur Kozłowski wygrał bieg główny 37. Międzynarodowych Sylwestrowych Biegów Ulicznych w Szydłowie. Tym samym zawodnik z Sieradza przerwał dominację biegaczy z Ukrainy, którzy w ostatnich latach regularnie sięgali po triumfy w  polskim Carcassonne. Tegoroczne Biegi Sylwestrowe były rekordowe pod względem frekwencji.

Po podaniu oficjalnego komunikatu, że Korona Kielce nie przedłuży kontraktu ze Zbigniewem Małkowskim pojawiły się informacje, że bramkarz chce podjąć jeszcze rozmowy w sprawie podpisania nowej umowy z „żółto-czerwonymi” . Na razie do klubu nie wpłynęła inna propozycja kontraktu ze strony doświadczonego zawodnika.

Paweł Paczkowski ciągle może znaleźć się w składzie reprezentacji Polski, która w styczniu weźmie udział w Mistrzostwach Świata we Francji. Rozgrywający Vive Tauronu Kielce w czwartek w Poznaniu przeszedł szczegółowe badania kontuzjowanego stawu łokciowego, które wykazały, że jego leczenie przebiega zgodnie z planem. Zawodnik prawdopodobnie zdoła dojść do pełni sił przed rozpoczynającym się 11 stycznia Mundialem. Mniej optymistyczne są za to diagnozy czołowych zawodników kadry - Piotra Wyszomirskiego i Kamila Syprzaka. 

Strona 7 z 136

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay