Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

Pechowo swoją przygodę z NMC Górnikiem Zabrze rozpoczął Szymon Sićko. Rozgrywający, który do śląskiego klubu trafił na dwuletnie wypożyczenie z PGE VIVE,  w początkowym etapie przedsezonowych przygotowań z nowym zespołem, złamał rękę.  20-latka czeka kilkumiesięczna przerwa.

Mariusz Jurkiewicz, rozgrywający PGE VIVE, opuści początek przygotowań do nowego sezonu. Rozgrywający podczas wakacji doznał urazu dłoni. Obecnie przechodzi rehabilitację w Gdańsku.

Karol Bielecki, były rozgrywający PGE VIVE Kielce oraz reprezentacji Polski, został ambasadorem mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet do lat 18, które za kilka dni rozpoczną się w stolicy Świętokrzyskiego. - Nigdy nie zapomnę emocji  przeżytych z polskimi kibicami. Stwórzmy te piękne chwilę podczas pierwszych mistrzostw świata w piłce ręcznej w naszym kraju. Wspólnie zadbajmy o atmosferę fair play. Weźmy do hali całe rodziny. Wykorzystajmy do rozmów o uczciwej rywalizacji - zaprasza Bielecki w specjalnym spocie promocyjnym.

Zawodnikom Stelli Kielce udało się wywalczyć cztery medale na 67. Mistrzostwach Polski Juniorów w łucznictwie . Srebro zdobyła drużyna dziewcząt w składzie: Oliwia Żelazna, Gabriela Bryk i Dominika Tracz, która w finale uległa dziewczętom z Marymontu Warszawa. Ponadto Oliwia Żelazna wspólnie z Maciejem Wojtysiem wywalczyła brąz w mikstach, a także dwukrotnie zajęła trzecie miejsce w wieloboju na dystansach 30 i 50 m.

- Muszę pochwalić moją drużynę. W ramach możliwości, które posiadamy, to zagraliśmy na dobrym poziomie. W pierwszej połowie byliśmy lepsi. Gdybyśmy jeszcze mocniej przycisnęli rywala, to mogliśmy podwyższyć na 2:0. Nasza gra taktycznie wyglądała bardzo dobrze. Niestety ten strzał Mączyńskiego w drugiej połowie był kluczowym momentem gry. To było naprawdę dobre uderzenie, które wytrąciło nas z równowagi - powiedział po przegranym meczu z Legią Warszawa Gino Lettieri, trener Korony Kielce.

- Spotkanie trwa dziewięćdziesiąt minut. Czterdzieści pięć nie wystarczy, szczególnie przy drużynie tej klasy, co Legia. W drugiej połowie zbyt łatwo oddaliśmy im pole. Brakowało nam reakcji na zmianę systemu, chociaż byliśmy przygotowani na wariant z trzema obrońcami. Nie zrealizowaliśmy zadań taktycznych. Na gorąco trudno oceniać, gdzie zrobiliśmy błąd. Być może drugą połowę wyszliśmy zbyt wysoko. Może powinniśmy bardziej czekać na kontry, próbować grać bardziej bezpośrednio. Teraz łatwo oceniać po fakcie, niestety na boisku w drugiej części wyglądało to bardzo słabo - powiedział po przegranym spotkaniu z Legią Warszawa Jakub Żubrowski, pomocnik Korony Kielce.

Piłkarze Korony Kielce, w meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy, przegrali na Kolporter Arenie z Legią Warszawa 1:2. Podopieczni Gino Lettieriego rozegrali znakomitą pierwszą połowę, czego potwierdzeniem był gol Ivana Jukicia z 32. minuty. Po zmianie stron inicjatywę przejęli przyjezdni. W 56. minucie do wyrównania, po uderzeniu z dystansu, doprowadził Krzysztof Mączyński. Dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się Jose Kante. "Żółto-czerwoni" w drugiej części nie byli w stanie zagrozić bramce Legii.

Furmanek trzecia w Stalowej Woli

Stalowa Wola / 28 lipca 2018 /

Katarzyna Furmanek z KKL-u Kielce zajęła trzecie miejsce w Agmar Hammer Throw w Stalowej Woli. 22-letnia młociarka w swojej najlepszej próbie rzuciła 66.2 m.

Dwie reprezentantki na akademickich mistrzostwach świata w piłce ręcznej będzie miała Korona Handball. Do ścisłego składu kadry Polski została dowołana rozgrywająca kieleckiego klubu, Edyta Charzyńska. Na turniej w Chorwacji poleciała również bramkarka - Aleksandra Orowicz.

Korona Handball w piątek i sobotę rozegrała nieoficjalne sparingi z młodzieżową reprezentacją Polski, która przygotowuje się do mistrzostw świata do lat 18, które 7 sierpnia rozpoczną się w stolicy Świętokrzyskiego. Oba spotkania były zamknięte dla publiczności oraz przedstawicieli mediów.

Korona Kielce w sobotę, w meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy, na Kolporter Arenie zmierzy się z Legią Warszawa. - Na pewno się przed nimi nie położymy. Wiemy jaka jest ich sytuacja, na pewno są rozbici psychicznie. Przyjadą tutaj bardzo skoncentrowani, także my musimy się temu przeciwstawić. W żadnej sekundzie meczu nie możemy sobie pozwolić na żadne rozluźnienie - mówi napastnik kieleckiego klubu, Maciej Górski.

Sławomir Szmal, były bramkarz PGE VIVE Kielce oraz reprezentacji Polski, został ambasadorem mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet do lat 18, które za kilka dni rozpoczną się w stolicy Świętokrzyskiego. - Bądźmy tam razem. Niech nasze wsparcie pozwoli sportowcom wspiąć się na szczyt swoich umiejętności - zaprasza popularny „Kasa” w specjalnym spocie promocyjnym.

Korona Kielce  w sobotę, w meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy na Kolporter Arenie, podejmie Legię Warszawa. - Znamy się z nimi nie od dzisiaj. Mamy za sobą wiele rozegranych meczów. Zwykle były one bardzo efektowne, padało dużo bramek. Najważniejsze, że nie były jednostronne - mówi pomocnik "żółto-czerwonych", Mateusz Możdżeń.

Piłkarze Korony Kielce w sobotę, w meczu 2. kolejki LOTTO Ekstraklasy na Kolporter Arenie, zmierzą się z Legią Warszawa. Podopieczni Gino Lettieriego po inauguracyjnym remisie w Zabrzu liczą na osiągnięcie korzystnego wyniku w starciu z mistrzem Polski, szczególnie, że Legia na początku sezonu rozczarowuje.  - Nie patrzymy na to, co może wydarzyć się po tym spotkaniu w Warszawie. Dla nas najważniejsze jest, aby zbierać punkty u siebie w domu - mówi trener "żółto-czerwonych" - Gino Lettieri.