Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

SPORT KIELCE

Wiele wskazuje na to, że Nika Kaczarawa swoją karierę będzie kontynuował na Cyprze. Napastnik, który ostatni rok spędził na wypożyczeniu w Koronie Kielce, po zakończeniu zgrupowania reprezentacji Gruzji, ma udać się do Famagusty gdzie będzie dopinał szczegóły transferu do miejscowego Anorthosisu. Taką informację podał cypryjski portal kerkida.net, w poprzednim tygodniu o zainteresowaniu zespołu z Wyspy Afrodyty 24-latkiem donosił cksport.pl.

PGE VIVE w Lidze SEHA? To możliwe. W połowie kwietnia prezes tych rozgrywek, Mihajlo Mihajlovski, wyraził nadzieję na to, że w przyszłości szeregi ligi zasilą najlepsze polskie drużyny. Kielecki klub jest zainteresowany tą propozycją, ale wiele zależy od rozmów Bertusa Servaasa z władzami Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz PGNiG Superligi.

Szczypiorniści PGE VIVE w niedzielę wywalczyli swój piętnasty w historii i siódmy z rzędu tytuł mistrza Polski. Kielczanie w drugim meczu finału pokonali 33:29 Orlen Wisłę Płock. Pierwsza połowa zakończyła się minimalną wygraną przyjezdnych, ale druga w całości należała do graczy Tałanta Dujszebajewa.

Karol Bielecki swoją wspaniałą karierę zawodniczą zamknął w najlepszy możliwy sposób. Lewy rozgrywający rzucił ostatnią bramkę niedzielnego finału z Orlenem Wisłą Płock. „Kola” otrzymał piłkę od Urosa Zormana, a później zrobił  to, co potrafi najlepiej, czyli huknął z drugiej linii. Tej bramce towarzyszyły wielkie emocje. Nie zabrakło ich również na antenie Radia eM Kielce. Zapraszamy do odsłuchu.

- To jednoznacznie koniec kariery. Ten ostatni rok był dla mnie ciężki fizycznie. Trzydzieści trzy lata szybko minęły - powiedział po niedzielnym meczu z Orlenem Wisłą Płock Sławomir Szmal, który zdecydował się zawiesić buty na kołku.

Karol Bielecki, legenda polskiej piłki ręcznej, w niedzielę zakończył swoją sportową karierę. - Cieszę się, że mogłem to zrobić w takim stylu, po takim meczu i przed takimi kibicami - powiedział rozgrywający po finałowym spotkaniu z Orlenem Wisłą Płock.

Uros Zorman, rozgrywający PGE VIVE, w niedzielę rozegrał swój ostatni mecz w karierze. Słoweniec dalej będzie jednak pracował w kieleckim klubie. Od nowego sezonu zostanie asystentem Tałanta Dujszebajewa. - Przede mną ciężki moment. Muszę złapać oddech i wszystko poukładać w głowie. Dobrze, że zostaję przy piłce ręcznej w klubie, który kocham i traktuję, jak drugi dom. Dzięki temu przejście z roli zawodnika do innego etapu będzie łatwiejsze - powiedział Zorman.

Piętnasty tytuł mistrzowski wywalczyli piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce. Kielczanie wygrali drugi finałowy mecz z Orlenem Wisłą Płock 33:29.

Poznaliśmy najlepszych zawodników sezonu 2017/18 w PGNiG Superlidze. Dwa specjalne Super Gladiatory otrzymali Sławomir Szmal i Karol Bielecki, którzy w niedzielę rozegrali swoje ostatnie mecze w karierze.

Nicolas Tournat, który do PGE VIVE trafi latem 2019 lub 2020 roku, został wybrany najlepszym obrotowym ligi francuskiej.

Zlatan Alomerović nie przedłuży wygasającego 30 czerwca kontraktu z Koroną Kielce. Według informacji Sebastiana Staszewskiego z portalu sport.pl, serbski bramkarz swoją karierę będzie kontynuował w Lechii Gdańsk, w której w poniedziałek przejdzie testy medyczne i zapewne złoży podpis pod trzyletnią umową.

- Najpierw wygrajmy mecz, zdobądźmy mistrzostwo, a później przyjdzie czas na pożegnanie. Na to jestem gotowy. Wiadomo to będzie wyjątkowe spotkanie, bo moje ostatnie w karierze, ale za mną już wiele pojedynków, więc do wszystkiego podchodzę spokojnie - powiedział Karol Bielecki przed rewanżowym meczem finału PGNiG Superligi z Orlenem Wisłą Płock.

Aleksandra Orowicz, bramkarka Korony Handball, zagrała w reprezentacji Polski B w dwóch sparingach z pierwszą kadrą Finlandii.  

- Chcemy zdobyć tytuł po raz kolejny przed własną publicznością. Wiemy, że Wisła nie przyjedzie tutaj na wakacje. Wydaje mi się, że oni w Hali Legionów grają trochę lepiej niż w Orlen Arenie, bo mają mniejszą presję. W Płocku oczekiwania korzystnego wyniku są bardzo duże, dlatego prezentują się gorzej. Niedzielny pojedynek na pewno dla nas będzie trudny  - powiedział przed rewanżowym meczem finału PGNiG Superligi Krzysztof Lijewski, rozgrywający PGE VIVE.

Strona 6 z 297

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna