Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

Kiedy spotykają PGE VIVE i Flensburg to wielkie emocje, do ostatnich sekund, są gwarantowane. Podobnie było w niedzielnym starciu 11. kolejki Ligi Mistrzów. Kielczanie z hali niemieckiego potentata wywieźli remis 32:32. Tuż przed końcową syreną gola na wagę remisu, w arcytrudnej sytuacji, rzucił Blaż Janc. Z przebiegu całego spotkania podopieczni Tałanta Dujszebajewa mają jednak czego żałować. Mistrzowie Polski przez 45. minut rozgrywali kapitalne zawody i długo utrzymywali cztero-pięcio bramkową przewagę. Niestety w końcówce zabrakło im skuteczności, a bohaterami gospodarzy zostali rewelacyjni Duńczycy: bramkarz Kevin Moller oraz rozgrywający Rasmus Lauge Schmidt. Pierwszy fenomenalnie odbijał piłki w ostatnich minutach, a drugi brylował w ofensywie.

Lettieri: drużyna zagrała mądrze

Nieciecza / 11 lutego 2018 /

Piłkarze Korony Kielce świetnie rozpoczęli drugą część sezonu LOTTO Ekstraklasy. Kielczanie po bardzo dobrym meczu pokonali na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:0. Na listę strzelców wpisali się Nika Kaczarawa, Jacek Kiełb i Goran Cvijanović. - Drużyna zagrała bardzo mądrze, szczególnie w drugiej połowie - chwalił swoich zawodników, na pomeczowej konferencji, trener Gino Lettieri.

Piłkarze Korony znakomicie zainaugurowali drugą część rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Kielczanie, w meczu 22. kolejki, pokonali na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:0. Wynik w 14. minucie otworzył Nika Kaczarawa. Przy jego golu fatalny błąd popełnił golkiper gospodarzy - Dariusz Trela. "Żółto-czerwoni" w niedzielę grali  bardzo konsekwentnie. W obronie nie pozwalali na zbyt wiele zawodnikom popularnych "Słoni". Do tego wyprowadzali groźne ataki, dwa z nich w końcówce rozstrzygnęły losy rywalizacji.  W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Jacek Kiełb, który w świetnym stylu wykorzystał podanie Gorana Cvijanovicia. W 86. minucie rezultat precyzyjnym strzałem z dystansu ustalił Mateusz Możdżeń.

Adam Masaczyński z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego wywalczył złoty medal, w biegu na 1000 metrów, podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Toruniu. 17-latek uzyskał czas  2.30.57 i o dwie setne sekundy na mecie wyprzedził Filipa Ostrowskiego z KKL-u Rodło Kwidzyn. Po brąz sięgnął Piotr Kozłowski z LKS-u Lubawa.

Po blisko dwumiesięcznej przerwie do gry o ligowe punkty wracają piłkarze Korony. Kielczanie, w niedzielę w meczu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy, na wyjeździe zmierzą się z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. - Jeśli popatrzymy na tabelę i jak przebiegała pierwsza runda, to jesteśmy faworytami. Wszystko, jak zawsze, zweryfikuje jednak boisko - mówił pomocnik "żółto-czerwonych", Mateusz Możdżeń.

Siatkarze Dafi Społem w meczu 20. kolejki PlusLigi pokonali, w Hali Legionów,  Łuczniczkę Bydgoszcz 3:1. Dzięki temu kielczanie zmniejszyli stratę w tabeli do rywala do czterech punktów i dalej pozostają w grze o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. - Doskonale wiedzieliśmy, że tylko zwycięstwo za "trzy" pozwoli nam zachować realny kontakt z drużynami nad kreską - powiedział trener kieleckiej drużyny, Dariusz Daszkiewicz.

Szczypiornistki Korony Handball w spotkaniu 17. kolejki PGNiG Superligi przegrały przed własną publicznością 16:23 z Metraco Zagłębiem Lubin.

Siatkarze Dafi Społem Kielce wygrali z Łuczniczką Bydgoszcz 3:1. To bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

28:28, 29:28 i 25:25 - to wyniki wszystkich spotkań PGE VIVE z Flensburgiem. Kiedy spotykają się te dwie drużyny można być pewnym wielkich emocji i to dosłownie do ostatniej sekundy. Przy ostatnim październikowym remisie, niemiecka drużyna punkt wyrwała niemal równo z końcową syreną. W niedzielę we Flens-Arenie ponownie zapowiada się arcyciekawy pojedynek.

Po zimowej przerwie, piłkarze Korony Kielce wracają do walki o punkty w LOTTO Ekstraklasie. W niedzielę, na stadionie w Niecieczy zmierzą się z trzynastą w tabeli Bruk-Bet Termaliką. - Pierwszy mecz jest bardzo ważny, czujemy się dobrze, ciężko pracowaliśmy podczas okresu przygotowawczego i wierzę, że to zaprocentuje - mówi kapitan kieleckiej drużyny, Radek Dejmek.

Po ponad dwumiesięcznej przerwie do gry w Lidze Mistrzów wracają szczypiorniści PGE VIVE. Kielczanie w niedzielę na wyjeździe zmierzą się z Flensburgiem-Handewitt. W dotychczasowych pojedynkach między tymi zespołami dwukrotnie padł remis,  a raz - jedną bramką zwyciężyli mistrzowie Polski. - Ostatnio rozgrywamy z nimi fajne mecze. Nie tylko dla nas, ale również dla kibiców, bo są to spotkania bardzo emocjonujące. Nie brakuje w nich walki czy efektownych bramek. Mamy nadzieję, że teraz będzie podobnie - mówi rozgrywający PGE VIVE, Krzysztof Lijewski.

Nie w marcu, jak początkowo zakładano, ale już w połowie lutego do gry, po półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją, wraca obrotowa Korony Handball - Karolina Mochocka. 22-latka znalazła się w kadrze meczowej na sobotni mecz z Metraco Zagłębiem Lubin.

Siatkarze Dafi Społem, w sobotę w spotkaniu 20. kolejki PlusLigi w Hali Legionów, zmierzą się z Łuczniczką Bydgoszcz. Dla kieleckiej drużyny będzie to prawdziwy "mecz o życie". Kielczanie obecnie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, tracąc siedem punktów do lokaty barażowej. Tę zajmuje ich najbliższy rywal. - Ten pojedynek może okazać się naszym być, albo nie być w walce o utrzymanie. Jeśli przegramy to powoli będziemy potrzebować takiego sportowego cudu, bo tych punktów będzie brakowało - mówi rozgrywający kieleckiego klubu, Piotr Adamski.

- Naszym największym celem na najbliższe tygodnie jest znaleźć się w pierwszej „ósemce” - mówi przed startem drugiej części sezonu LOTTO Ekstraklasy Gino Lettieri, trener Korony Kielce.