online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT
online button
online button

SPORT KIELCE

Napastnik Korony Kielce - Michał Przybyła w najbliższych dniach będzie przebywał na testach w pierwszoligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Korona Kielce w pierwszych kolejkach nowego sezonu ekstraklasy będzie musiała sobie radzić bez pozyskanego w przerwie letniej Niki Kaczaczarawy. 23-letni gruziński napastnik zmaga się z kontuzją i do treningów z pełnym obciążeniem może wrócić nawet za kilka tygodni. Obecnie numerem jeden w kieleckim ataku jest Maciej Górski.

PGNiG Superliga zajmuje piąte miejsc w rankingu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej na sezon 2018/19. Bieżące zestawienie opracowane zostało na podstawie wyników osiąganych przez kluby w ostatnich trzech latach. Na podium znajdują się niemiecka Bundesliga, hiszpańska Liga Asobal oraz węgierska Nemzeti Bajnoksag.

Angelos Argyris został dziesiątym letnim nabytkiem Korony Kielce. Grecki boczny obrońca z „żółto-czerwonym” klubem związał się rocznym kontraktem.

- Pierwsze sześćdziesiąt minut wyglądało bardzo dobrze, graliśmy z nimi jak równy z równy. Jedyną różnicą było to, że zespół z Aten zdobył bramkę przy swojej pierwszej okazji. Nam ta sztuka niestety się nie udała. Całą drużyną graliśmy dobrze i nie chciałbym nikogo wyróżniać - powiedział po przegranym 0:1 sparingu z AEK Ateny Gino Lettieri, trener Korony Kielce.

W sparingu Korony z greckim AEK Ateny w barwach kieleckiej drużyny zaprezentował kolejny testowany zawodnik - Marin Matos. 28-letni chorwacki ofensywny pomocnik rozegrał całą drugą połowę, a w najbliższych dniach ma trenować z zespołem. Wszystko wskazuje na to, że niebawem kontrakt z „żółto-czerwonym” klubem podpisze grecki obrońca - Angelos Argyris.

Korona Kielce w ostatnim sparingu przed startem nowego sezonu ekstraklasy przegrała na Kolporter Arenie z greckim AEK Ateny 0:1. Jedyną bramkę w 27. minucie spotkania strzałem z dystansu zdobył Victor Klonaridis. „Żółto-czerwoni” na tle wymagającego rywala zaprezentowali się jednak z dobrej strony i wykreowali kilka dobrych bramkowych sytuacji.

Obrotowy Vive Tauronu Kielce Patryk Walczak najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w beniaminku ligi francuskiej - Massy Essonne Handball.

W nadchodzącym sezonie ekstraklasy dalej będzie obowiązywał limit dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej mogących jednocześnie przebywać na boisku. Po sporych transferowych roszadach w Koronie znajduje się czterech takich piłkarzy. Trener Gino Lettieri z ograniczeniami nie powinien mieć jednak większych problemów, bo trzej obcokrajowcy bez paszportu kraju UE grają na jednej pozycji.

Korona Kielce w przeddzień przedsezonowej prezentacji podpisała kontrakty z sześcioma zawodnikami. Do piątej drużyny poprzedniego sezonu ekstraklasy dołączyli:  Zlatan Alomerović, Matthias Hamrol, Shawn Barry, Ivan Jukić, Fabian Burdenski oraz Michał Gardawski.

Mariusz Rybicki z Korony Kielce zosatał wypożyczony do pierwszoligowych Wigier Suwałki.

Żaden z zawodników Vive Tauronu Kielce nie znalazł się w kadrze na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Trener Piotr Przybecki na czterodniową sierpniową konsultacje w Płocku powołał dwudziestu jeden szczypiornistów. 

Młodzieżowe mistrzostwa Europy do lat 21 w Polsce, których jednym z miast gospodarzy były Kielce okazały się sukcesem. Organizacja imprezy przyniosła stolicy Świętokrzyskiego wartość reklamową szacowaną na 46 milionów złotych. Wydarzenie na tak wysokim poziomie udało się przeprowadzić dzięki sprawnej pracy wielu służb i osób. W piątek prezydent Kielc - Wojciech Lubawski wszystkim zaangażowanym w organizacje turnieju wręczył listy gratulacyjne oraz upominki.

Bence Banhidi zostanie nowym zawodnikiem Vive Tauronu - informuje „Gazeta Wyborcza". 22-letni obrotowy Pick Szeged i reprezentacji Węgier barwy kieleckiego klubu ma reprezentować od sezonu 2018/19.

Strona 6 z 195

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay