Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

SPORT W KIELCACH

Jachlewski kapitanem kadry

Francja / 10 stycznia 2017 /

Lewoskrzydłowy Vive Tauronu Kielce - Mateusz Jachlewski będzie kapitanem reprezentacji polski podczas mistrzostw świata we Francji.

Blaż Janc od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Vive Tauronu Kielce. 20 - letni słoweński prawoskrzydłowy od początku swojej kariery związany jest z Celje Pivovarna Lasko. Jeden z największych talentów światowego handballu z kieleckim klubem podpisał trzyletni kontrakt.

Rozgrywająca Korony Handball - Dominika Więckowska zaliczyła kolejne występy w juniorskiej kadrze Polski. Zawodniczka kieleckiego klubu zagrała na festiwalu Handballweek, który odbył się w Holandii. 

Dobre wiadomości płyną z Hali Legionów. Zielone światło do rozpoczęcia treningów od lekarzy otrzymał Michał Jurecki, który pięć tygodni temu przeszedł operację pękniętej kości śródręcza. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to popularny „Dzidziuś” do gry gotowy będzie już w lutym.

Czterech zawodników Vive Tauronu Kielce znalazło się w siedemnastoosobowym składzie reprezentacji Polski na rozpoczynające się 11 stycznia mistrzostwa świata we Francji.

- Wiadomo, że takie wolne okresy mijają bardzo szybko. Teraz musimy skupić się na rundzie rewanżowej. Ona jest najważniejsza, przed nami został postawiony wysoki cel jakim jest walka o górną ósemkę. Dlatego ten okres przygotowawczy będzie dla nas bardzo ważny i trzeba go dobrze przepracować - mówił przed pierwszym treningiem w 2017 roku Jacek Kiełb, pomocnik Korony Kielce.

Korona Kielce ogłosiła nazwiska piłkarzy, którzy zostali wystawieni na listę transferową.

W poniedziałek do treningów po trzytygodniowych urlopach wrócili piłkarze Korony. Na pierwszych noworocznych zajęciach pojawiło się dwudziestu dwóch piłkarzy.

Piłkarze Korony Kielce w czwartek wyjadą na pierwsze zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Być może do tego czasu do zespołu dołączy dwóch nowych zawodników. W gronie potencjalnych wzmocnień "żółto-czerwonego" klubu znajdują się słoweński bramkarz - Darko Brljak oraz środkowy pomocnik Stali Mielec - Jakub Żubrowski.

Sławomir Grzesik i Jacek Kubicki nie są już asystentami Macieja Bartoszka w pierwszej drużynie Korony Kielce. Ich miejsce zajęli Piotr Tworek i Kamil Kuzera.

Kilku szczypiornistów Vive Tauronu przez równy miesiąc odpoczywało od sportu. Kielczanie w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu. 

Mariusz Jurkiewicz nie zagra na rozpoczynających się 11 stycznia mistrzostwach świata we Francji. Rozgrywający Vive Tauronu Kielce w końcówce spotkania z Argentyną, rozegranego w ramach turnieju towarzyskiego w Irun doznał poważnej kontuzji barku. 

Wypożyczenie Bartosza Kwietnia z Korony Kielce do Chrobrego Głogów nie zostanie skrócone w przerwie zimowej. Środkowy defensor rundę wiosenną spędzi na Dolnym Śląsku. Taką informacje za pośrednictwem oficjalnej strony pierwszoligowca podał Ireneusz Mamrot - trener Chrobrego. 

Polscy piłkarze ręczni w swoim ostatnim meczu turnieju towarzyskiego w Irun zremisowali z Argentyną 26:26. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu nad zespołem „Albicelestes” zajęli 3. miejsce w trzydniowej hiszpańskiej rywalizacji. Dla "Biało-czerwonych" był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się 11 stycznia mistrzostwami świata we Francji. 

Strona 5 z 136

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay