Na antenie: Radio eM

Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

Gruzin Wato Arweładze i Estończyk Joonas Tamm z Korony Kielce otrzymali powołania do swoich reprezentacji na inauguracyjne mecze eliminacji mistrzostw Europy.

Sokół z powołaniem

Kielce / 12 marca 2019 /

Paweł Sokół, bramkarz Korony Kielce, został powołany do reprezentacji Polski do lat 19 na turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy.

Być może już od przyszłego sezonu kobieca PGNiG Superliga stanie się ligą zawodową. Dla klubów oznacza to spore zmiany.

Igor Karacić latem dołączy do PGE VIVE. Pozyskanie środkowego rozgrywającego nie oznacza, że po sezonie z kieleckim klubem rozstanie się Luka Cindrć. – To świetny zawodnik, który wniesie nową jakość do naszego zespołu, tworząc na środku rozegrania duet z Luką – mówi prezes „żółto-biało-niebieskich”, Bertus Servaas.

Igor Karacić, środkowy rozgrywający Vardaru Skopje, latem może trafić do PGE VIVE. Chorwat po trwającym sezonie na pewno opuści najlepszą drużynę Macedonii. Według portalu  24rakomet.mk, zawodnik nie narzeka na brak ofert, ale najbliżej mu do kieleckiego klubu.

Ostatnią "Świętą Wojnę" z wysokości trybun Hali Legionów oglądał nowy selekcjoner reprezentacji polskich szczypiornistów, Patryk Rombel.  – Wszyscy mogą być zadowoleni. Mecz stał na wysokim poziomie, nie różnił się zbyt mocno od najlepszych pojedynków Ligi Mistrzów – mówił 36-letni szkoleniowiec.

Djibril Diaw, który w styczniu zmienił Koroną Kielce na francuskie Angers, doczekał się debiutu w nowych barwach. Senegalczyk wystąpił w zremisowanym 2:2 wyjazdowym meczu 28. kolejki Ligue 1 z Montpellier.

Korona Kielce wypadła z grupy mistrzowskiej. "Żółto-czerwoni" spadli na dziewiąte miejsce po tym jak w niedzielę swój mecz wygrało Zagłębie Lubin. Podopieczni Gino Lettieriego w górnej "ósemce" znajdowali się nieprzerwanie przez dwadzieścia jeden kolejek.

Tamm kontuzjowany

Kielce / 10 marca 2019 /

W kadrze Korony Kielce na sobotnie spotkanie z Wisłą Kraków zabrakło Joonasa Tamma. Estoński obrońca na jednym z treningów doznał urazu ręki.

Buskowianka Kielce w pierwszym meczu o 9. miejsce w I lidze przegrała we własnej hali z MCKiS Jaworzno 1:3 (18:25, 22:25, 25:20, 21:25).

Piłkarze Korony w sobotę zaliczyli najgorsze 45. minut za kadencji Gino Lettieriego. Kielczanie drugą połowę starcia z Wisłą przegrali 0:4, a cały mecz 2:6. – Wynik straszny, a tych sytuacji było jeszcze więcej. Dziwne, że pojawiło się tyle prostych błędów. Ich było zbyt dużo – mówił po meczu Paweł Golański, były zawodnik Korony.

Korona Kielce jest w coraz większym dołku. Po bardzo słabym meczu w Sosnowcu, przyszedł fatalny pojedynek z Wisła Kraków. "Żółto-czerwoni" na Suzuki Arenie przegrali 2:6, a w drugiej połowie byli tylko statystami na tle przyjezdnych. – Tragedia. Musimy przeprosić wszystkich kibiców. Zawiedliśmy na całej linii, daliśmy ciała. Pewnie teraz trzeba będzie długo pracować, aby kibice znowu nam zaufali i zapomnieli, chociaż o takich spotkaniach się nie zapomina i my dobrze o tym wiemy – powiedział kapitan kieleckiego klubu, Bartosz Rymaniak.