Na antenie: Radio eM

Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

Wisła Płock, najbliższy ligowy rywal Korony Kielce, odpadła z Pucharu Polski. Klub z Mazowsza w 1/8 finału nieoczekiwanie przegrał na wyjeździe z pierwszoligową Puszczą Niepołomice 1:3.

Wisła Sandomierz staje przed szansą, aby sprawić kolejną sensację w Pucharze Polski. Trzecioligowiec w środę o godz. 12.15 w ramach 1/8 finału przed własną publicznością zmierzy się z pierwszoligową Odrą Opole.

W poprzednich latach na początku grudnia w Kielcach odbywały się dwa Biegi Mikołajkowe. Jeden organizowany przez stowarzyszenie „sieBIEGA”, drugi przez grupę „Biegam, bo Muszę w Kielcach”. W tym roku doszło do połączenia sił i w najbliższą niedzielę odbędzie się wyjątkowy bieg, któremu będą przyświecać dwa szczytne cele charytatywne.

Według informacji „Przeglądu Sportowego” na parkietach PGNiG Superligi w przyszłym sezonie ponownie możemy zobaczyć Marina Sego. Doświadczony bramkarz po raz drugi w swojej karierze może zagrać w Orlenie Wiśle Płock.

Olesia Parandii, prawoskrzydłowa Korony Handball, niebawem wróci do gry. Ukrainka w tym tygodniu rozpocznie treningi z pełnym obciążeniem. Powinna również zagrać w zbliżającym się XXI Memoriale rad. Andrzeja Kowalczyka.

Korona Kielce złoży odwołanie od żółtej kartki, którą w sobotnim meczu z Legią Warszawa otrzymał Djibril Diaw. Na Twitterze poinformował o tym rzecznik prasowy kieleckiego klubu, Paweł Jańczyk.

PGE VIVE przerwę na mistrzostwa świata spędzi na piątym miejscu w tabeli grupy A Ligi Mistrzów. Kielczanie wciąż mają jednak bardzo duże szanse na zajęcie drugiej lokaty, którą obecnie z punktem przewagi nad nimi, zajmuje ich ostatni rywal Vardar Skopje.

Do skandalu doszło podczas meczu Vardaru Skopje z PGE VIVE. Przez sześćdziesiąt minut na trybunach miejscowej hali wywieszony był transparent obrażający trenera kieleckiej drużyny, Tałanta Dujszebajewa.

- W pierwszych dwudziestu minutach nie graliśmy tak, jakbyśmy byli Koroną, ale Legią. Nasi piłkarze nie mogą zapominać, że są ciągle Koroną Kielce, jeszcze nie Legią. Chcieliśmy rozgrywać piłkę bez walki i biegania - powiedział po przegrany 0:3 spotkaniu z Legią Warszawa, Gino Lettieri, trener Korony Kielce.

- Zagraliśmy dobre spotkanie, ale musimy sami przed sobą przyznać, że daliśmy Vardarowi wygrać. Nie wiem ile razy, dwanaście, czternaście, nie wykorzystaliśmy stuprocentowych szans na bramki - powiedział po przegranym 27:28, wyjazdowym spotkaniu z Vardarem Skopje, Tałant Dujszebajew, trener PGE VIVE.

Korona Kielce nie wykorzystała okazji do tego, aby awansować na podium LOTTO Ekstraklasy. "Żółto-czerwoni" w meczu 17. kolejki przegrali na wyjeździe z Legią Warszawa 0:3. Gole dla mistrzów Polski zdobyli Cafu, Michał Kucharczyk i Sebastian Szymański. Korona od 50. minuty grała w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Ivan Marquez.

Buskowianka Kielce w meczu 12. kolejki pierwszej ligi przegrali przed własną publicznością z Mickiewiczem Kluczbork 1:3. Goście pierwsze dwie partie wygrali do 20 i 17. Podopieczni Mateusza Grabdy w trzeciej odsłonie zwyciężyli do 17. Czwarty set w Hali Legionów ponownie należał do drużyny z województwa opolskiego. Najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiego zespołu był Sławomir Busch, który zdobył trzynaście punktów.