Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

Sporą niespodziankę w meczu otwierającym 21. kolejkę PlusLigi sprawili siatkarze Dafi Społem. Kielczanie, co prawda, przegrali na wyjeździe z ONICO Warszawa 2:3, ale punkt zdobyty w starciu z wiceliderem tabeli może okazać się bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie.

Piłkarze Korony Kielce w meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy zremisowali w Niecieczy z Sandecją Nowy Sącz 3:3. Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla "żółto-czerwonych", którzy już w 8. minucie za sprawą Gorana Cvijanovicia otworzyli wynik. W 22. minucie do remisu doprowadził Filip Piszczek. Tuż przed końcem pierwszej części na listę strzelców wpisał się Nika Kaczarawa. Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Michal Piter-Bućko. W kolejnych fragmentach inicjatywę przejęła Korona, ale to "Biało-czarni" wyszli na prowadzenie. W 71. minucie samobójcze trafienie zaliczył Djibril Diaw. Ta bramka w większym stopniu obciąża jednak konto Zlatana Alomerovicia, który zanotował fatalne wyjście z bramki. Senegalski obrońca Korony dziesięć minut przed końcem zdołał się zrehabilitować i zaliczył trafienie, jak się okazało, na wagę punktu.

Szczypiornistki Korony Handball w sobotę powalczą o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w PGNiG Superlidze. Zajmujące ostatnie miejsce w tabeli kielczanki, w meczu 19. kolejki, zmierzą się z siódmym KPR-em Gminy Kobierzyce. - Nie ma łatwych meczów. Gramy z przeciwnikiem z dolnej części tabeli. Jedziemy po punkty, bo ich potrzebujemy, aby awansować na bezpieczną pozycję - mówi trener kieleckiej drużyny, Tomasz Popowicz.

Szczypiorniści PGE VIVE w sobotę w meczu 12. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów w Hali Legionów podejmą Celje Pivovarną Lasko. - Oni świetnie prezentują się w meczach z silniejszymi drużynami, bo wtedy nie mają nic do stracenia. Kiedy grają z zespołami ze swojego poziomu mają problemy. Teraz znowu nic nie ryzykują, a my dużo. Na pewno zagrają na luzie. Ten rok pokazał, że jesteśmy w lepszej formie. Z meczu na mecz wyglądamy coraz lepiej i teraz liczą się tylko dwa punkty - mówi rozgrywający kieleckiego klubu Uros Zorman.

Szczypiorniści PGE VIVE w sobotę w meczu 12. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów w Hali Legionów podejmą Celje Pivovarną Lasko. - Zawsze przed własną publicznością jesteśmy faworytem i mamy więcej szans na zwycięstwo. Wszystko jedno przeciwko komu gramy. Taka jest moja opinia. W sobotę liczą się tylko dwa punkty  - mówi trener kieleckiej drużyny, Tałant Dujszebajew.

Po sześciotygodniowej przerwie spowodowanej złamaniem kciuka do gry wraca kapitan Korony Handball - Honorata Syncerz. Rozgrywająca pomoże drużynie w sobotnim wyjazdowym starciu z KPR-em Gminy Kobierzyce.

Cztery zwycięstwa i remis - tak wygląda bilans spotkań Korony Kielce w Niecieczy. Pięć dni temu podopieczni Gino Lettieriego pokonali na tamtejszym stadionie, po dobrym meczu Bruk-Bet Ternalikę 3:0. Teraz "żółto-czerwoni" zmierzą się na nim z Sandecją Nowy Sącz. - Mam nadzieję, że podtrzymamy tę dobrą pasę - mówi pomocnik kieleckiej drużyny, Jakub Żubrowski.

Po osiemdziesięciu dwóch dniach Ligia Mistrzów wraca do Kielc. Szczypiorniści PGE VIVE w sobotę w 12. serii zmagań grupowych w Hali Legionów podejmą Celje Pivovarną Lasko. - To młoda, nieprzewidywalna drużyna. Musimy zachować maksymalną koncentrację - mówi rozgrywający kieleckiego klubu, Michał Jurecki.

Nie będzie rewolucyjnych zmian w piłkarskiej Ekstraklasie. Rada Nadzorcza spółki w czwartek przedstawiła zarządowi PZPN rekomendacje dotyczące systemu rozgrywek od sezonu 2019/20. Zakładają one grę w kolejnych sezonach w ESA-37 bez podziału punktów. Zmianie mają ulec zasady awansów i spadków oraz przepisy licencyjne.

Mateusz Kus, obrotowy PGE VIVE wrócił do treningów z pełnym obciążeniem. 31-latka najprawdopodobniej zabraknie jeszcze w kadrze na sobotnie spotkanie z Celje Pivovarną Lasko.

Po raz piąty wybrano najlepsze książki polskiego rynku literatury sportowej. Za najlepszą biografię 2017 roku znano pozycję "Grzegorz Tkaczyk. Niedokończona gra". Autorami książki obok byłego zawodnika PGE VIVE i reprezentacji Polski są dziennikarze  Dariusz Faron i Wojciech Demusiak.

Siatkarze Dafi Społem po ostatniej kolejce odetchnęli z ulgą pokonując przed własną publicznością „za trzy” Łuczniczkę Bydgoszcz. Kielczanie dzięki temu ciągle pozostają w grze o utrzymanie. Teraz podopieczni Dariusza Daszkiewicza mają dziesięć kolejek na to, aby odrobić czteropunktową stratę, która dzieli ich od lokaty barażowej. Na początku tej drogi czeka ich ciężkie zadanie, bo w piątek na wyjeździe zmierzą się z aktualnym wiceliderem tabeli - ONICO Warszawa.

Blisko siedemdziesiąt tysięcy zawodników w 280 miastach i miasteczkach Polski oraz kilku innych krajów weźmie udział w VI edycji "Biegu Tropem Wilczym". Tegoroczna akcja odbędzie się w niedzielę, 4 marca. Swoje dziesięć kilometrów dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych będzie można pokonać po raz kolejny w Kielcach.

Korona Kielce po raz kolejny zagra w Niecieczy. "Żółto-czerwoni" w piątek w meczu 23. kolejki na wyjeździe zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz. - Zrobiliśmy pierwszy krok. Osiągnęliśmy cel, który sobie postawiliśmy przed spotkaniem. Teraz czas dołożyć drugą nogę i po raz kolejny zapunktować na wyjeździe - mówi obrońca kieleckiego klubu, Bartosz Rymaniak.