Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM

Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych na grudniowy cykl zgrupowań. W gronie dwudziestu jeden powołanych zawodników znalazł się skrzydłowy PGE VIVE, Arkadiusz Moryto.

Kartka Diawa anulowana

Kielce / 06 grudnia 2018 /

Komisja Ligi anulowała żółtą kartkę, którą w ostatnim spotkaniu z Legią Warszawa zobaczył Djibril Diaw.

Siatkarze Buskowianki Kielce w meczu 13. kolejki pierwszej ligi pokonali na wyjeździe MCKiS Jaworzno 3:2. Podopieczni Mateusza Grabdy na Śląsku zaliczyli fantastyczny powrót. Pierwsze dwie partie padły łupem gospodarzy. Kielczanie grając z nożem przy gardle zwyciężyli do 15, w kolejnym secie triumfowali do 21. Buskowianka w tie-breaku poszła za ciosem i zwyciężyła do 10. Najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy ze Świętorkzyskiego był Kamil Kosiba, który zdobył 19 punktów, "oczko" mniej zanotował Mateusz Rećko.

Przed szczypiornistami PGE VIVE ostatni pojedynek w tym roku. Kielczanie w piątek o 18.30 w ramach 14. kolejki PGNiG Superligi w Hali Legionów podejmą Gwardię Opole. Kilka minut po zakończeniu tej rywalizacji odbędzie się tradycyjny "Dziki Mecz", w którym zawodnicy mistrza Polski na parkiecie zagrają z młodymi adeptami szczypiorniaka.

Piłkarscy sędziowie w najbliższą sobotę w hali sportowej w Bilczy rozegrają II Mikołajkowy Turniej Charytatywny o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Pomagają. Obok arbitrów z regionu na parkiecie zaprezentują się ich koledzy z Tarnowa, Nowego Sącza, Nowego Targu, Rzeszowa oraz Lublina.

Wciąż można skorzystać z wyjątkowej promocji przygotowanej przez Koronę Kielce. Kibice, którzy jeszcze nigdy nie oglądali meczu "żółto-czerwonych" z wysokości trybun za bilet na najbliższy, sobotni mecz z Wisłą Płock zapłacą symboliczną złotówkę.

W przyszłym sezonie piłkarką ekstraklasę czekają znaczące zmiany. Jak dowiedział się "Przegląd Sportowy" podczas piątkowych obrad, dwie bardzo ważne uchwały przegłosuje Polski Związek Piłki Nożnej. Pierwsza będzie dotyczyła zniesienia limitu zawodników spoza krajów Unii Europejskiej, druga na kluby nałoży obowiązek wystawiania młodzieżowca.

Korona Kielce poznała termin pierwszego meczu po przerwie zimowej. „Żółto-czerwoni” w ramach 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy na wyjeździe zmierzą się z Arką Gdynia. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 10 lutego o godz. 15.30.

Dobiegła końca piętnasta edycja Małej Ligi Piłki Ręcznej. W tegorocznej odsłonie na parkietach hal świętokrzyskich szkół rywalizowało ponad siedmiuset uczniów. W czwartek w Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej odbyły się decydujące spotkania.

– Mieliśmy troszkę problemów na tym etapie rozgrywek, parę kontuzji ważnych zawodników. Uważam, że osiągnęliśmy dobry wynik. Mogło być lepiej. Mogliśmy ugryźć jeszcze cztery punkty, ale mimo wszystko nie jesteśmy w złym  położeniu. Mimo, że mamy cztery porażki, to ciągle jest duża szansa na to, że zakończymy zmagania grupowe na drugim miejscu – podsumował pierwszą część sezonu PGE VIVE w Lidze Mistrzów, Arkadiusz Moryto, skrzydłowy kieleckiego klubu.

Wisła Sandomierz zakończyła swoją przygodę z rozgrywkami Pucharu Polski w sezonie 2018/19. Trzecioligowa drużyna w meczu 1/8 finału przegrała przed własną publicznością z pierwszoligową Odrą Opole 0:1. Gola na wagę awansu w 15. minucie spotkania strzelił Szymon Skrzypczak.

PGE VIVE po dziesięciu kolejkach obecnego sezonu Ligi Mistrzów zajmuje 5. miejsce w tabeli grupy A. Kielczanie na swoim koncie zgromadzili dwanaście punktów, tyle samo ile wyprzedzające ich Rhein-Neckar Loewen i Telekom Veszprem. – Jak ocenię rundę? Musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Mieliśmy sporo kontuzji, nigdy nie graliśmy w pełnym składzie. Wielu z nas musiało występować na nie swoich pozycjach. Wiadomo, mogło być lepiej, ale też mogło być gorzej. Jesteśmy zadowoleni. Mamy tylko jeden punkt straty do drugiego miejsca. Wszystko dalej zależy od nas – mówi rozgrywający kieleckiego klubu, Alex Dujszebajew.