Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

- Gdyby nie mój błąd, to chyba wygralibyśmy to spotkanie. Z jego przebiegu zasłużyliśmy na trzy punkty. Byliśmy lepszym zespołem, stworzyliśmy więcej sytuacji. Niestety zagranie z mojej strony, w tej sytuacji, było tragiczne. Musieliśmy gonić wynik i chwała zespołowi, że udało się to zrobić - powiedział po zremisowanym 1:1 meczu z Jagiellonią Białystok Bartosz Rymaniak, kapitan Korony Kielce.

Korona Kielce w meczu 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy zremisowała na Kolporter Arenie z Jagiellonią Białystok 1:1. Goście prowadzenie objęli w 17. minucie, kiedy prosty błąd Bartosza Rymaniaka wykorzystał Arvydas Novikovas. Po tym trafieniu inicjatywa zdecydowanie należała do "żółto-czerwonych", którzy jeszcze przed przerwą stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do wyrównania. Tej sztuki dopięli dopiero w drugiej połowie. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Matjej Puczko. Podopieczni Gino Lettieriego mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale nie wykorzystali kolejnych, bardzo dobrych okazji. Bohaterem "Jagi" został jej bramkarz - Marian Kelemen.

Filip Ivić w sobotnim meczu z IFK Kristianstad do bramki PGE VIVE wszedł na ostatnie dwadzieścia minut. Chorwat w tym czasie popisał się pięcioma bardzo dobrymi i ważnymi interwencjami, które pomogły w odniesieniu zwycięstwa nad mistrzem Szwecji. - Musimy być zadowoleni, że mamy dwa punkty i wszyscy są zdrowi.  Mamy dobrą pozycję, która może być jeszcze lepsza jeśli za tydzień pokonamy Vardar, teraz dla nas to najważniejszy mecz - mówi Filip Ivić.

Vardar Skopje po czterech kolejkach zmagań w grupie A Ligi Mistrzów wciąż przewodzi stawce bez straty punktów. Najlepsza drużyna Macedonii w sobotę w swojej hali pokonała 29:27 Rhein-Neckar Loewen. Po dwa "oczka" do swojego konta dopisały PGE VIVE i FC Barcelona. Katalończycy na własnym parkiecie bardzo pewnie ograli obrońcę trofeum - Montpellier 35:27. O krok od sprawienia kolejnej sensacji był Mieszkow Brześć, który w swojej hali przegrał z Telekomem Veszprem 28:29. Mistrzowie Białorusi przez sporą część spotkania znajdowali się na prowadzeniu, w samej końcówce, tuż przed końcową syreną, rzutu karnego na wagę remisu nie wykorzystał doskonale znany w Kielcach - Darko Djukić.

Szczypiorniści PGE VIVE w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonali w Hali Legionów IFK Kristianstad 33:31. - Na początku drugiej połowy w nasze poczynania wkradło się trochę rozluźnienia. Później szliśmy bramkę za bramkę. Najważniejsze, że na końcu pokazaliśmy, że jesteśmy doświadczoną drużyną, potrafiliśmy uspokoić nerwy i wygrać - powiedział po meczu Michał Jurecki, kapitan PGE VIVE.

Porażka Korony Handball w Piotrkowie

Kielce / 06 października 2018 Damian Wysocki

Szczypiornistki Korony Handball w wyjazdowym meczu 5. kolejki PGNiG Superligi przegrały z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 24:25 (12:13).

Nerwowa końcówka na własne życzenie. PGE VIVE pokonało IFK

Szczypiorniści PGE VIVE w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonali w Hali Legionów IFK Kristianstad 33:31. Kielczanie w pierwszej połowie grali bardzo pewnie i w pełni zasłużenie prowadzili różnicą pięciu bramek - 17:12. Po przerwie goście rzucili się do odrobienia strat. W 39. minucie doprowadzili do remisu po 19. 120 sekund później wyszli na swoje pierwsze prowadzenie w meczu. Emocjonującą końcówkę na swoją korzyść przechylili gracze Tałanta Dujszebajewa. Duża w tym zasługa Filipa Ivicia, który popisał się kilkoma znakomitymi paradami. Najskuteczniejszym zawodnikiem "żółto-biało-niebieskich" był Arkadiusz Moryto, który rzucił siedem bramek.

Korona Kielce w środę zaliczyła sporą w wpadkę, odpadając w 1/32 finału Pucharu Polski z trzecioligową Wisłą Sandomierz. "Żółto-czerwoni" w niedzielę mogą w pewnym stopniu zrehabilitować się za porażkę z niżej notowanym rywalem. Podopieczni Gino Lettieriego o 15.30 na Kolporter Arenie rozpoczną mecz z liderem LOTTO Ekstraklasy - Jagiellonią Białystok. Jeśli wygrają to przerwę reprezentacyjną spędzą na podium rozgrywek.

Lettieri: obie drużyny mają coś do udowodnienia

Kielce / 05 października 2018 Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce w niedzielę, trzy dni po pucharowym blamażu w Sandomierzu, na Kolporter Arenie zmierzą się z liderem LOTTO Ekstraklasy, Jagiellonią Białystok. - Na pewno będziemy cieszyć się jeśli zdobędziemy trzy punkty. Niestety boli nas to, że już nie gramy w pucharze, gdzie odpadliśmy z niżej notowanym rywalem. Teraz musimy mocno koncentrować się na lidze - mówi trener kieleckiej drużyny, Gino Lettieri.

Początek tegorocznych zmagań w Lidze Mistrzów dla szczypiornistów PGE VIVE był bardzo wymagający. Kielczanie w starciach z trzema trudnymi rywalami wywalczyli cztery punkty. W sobotę do Hali Legionów przyjeżdża teoretycznie najsłabszy zespół grupy A, IFK Kristianstad. - Każdy mecz jest ważny. Jesteśmy na super pozycji, jeśli wygramy teraz i za tydzień z Vardarem to przerwę reprezentacyjną spędzimy na pierwszym lub drugim miejscu - mówi bramkarz „żółto-biało-niebieskich”, Filip Ivić.

Kolejne powołania zawodników Korony

Kolejni zawodnicy Korony Kielce otrzymali powołania do młodzieżowych reprezentacji swoich krajów. W kadrze Polski U-19 może zagrać Paweł Sokół, natomiast w gruzińskiej „młodzieżówce” - Vato Arweładze.

Po dwuipół tygodniowej przerwie reprezentacyjnej do gry wracają szczypiornistki Korony Handball. Kielczanki w sobotę, w wyjazdowym meczu 5. kolejki PGNiG Superligi, zmierzą się z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. - Jedziemy tam po trzy punkty, nie ma żadnych wymówek. To rywal w naszym zasięgu - przekonuje rozgrywająca kieleckiego klubu, Edyta Charzyńska.