Na antenie: Radio eM

Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

Adnan Kovacević i Matej Puczko z Korony Kielce zostali wybrani do najlepszej „jedenastki” 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

PGE VIVE we wtorek w Mielcu zagra o setne zwycięstwo z rzędu w PGNIG Superlidze. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa na krajowym podwórku po raz ostatni przegrali 13 marca 2016 roku.

Honorata Syncerz, rozgrywająca Korony Handball, zrezygnowała z występów w reprezentacji Polski.

Korona Kielce przerwę reprezentacyjną spędzi na ósmym miejscu w tabeli. Rywalizacja o grupę mistrzowską w czterech pozostałych do rozegrania kolejkach zapowiada się emocjonująco.

Korona Kielce ciągle pozostaje w grze o grupę mistrzowską. Podopieczni Gino Lettieriego w sobotę pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok 3:1. – Najlepszym zawodnikiem była drużyna. Mieliśmy założenie, żeby odbudować nadszarpnięte zaufanie kibiców. Najlepszą odpowiedzią było zwycięstwo. Nie kalkulowaliśmy – mówił po końcowym gwizdku pomocnik kieleckiego klubu, Jakub Żubrowski.

Szczypiornistki Korony Handball stworzyły kolejne emocjonujące widowisko w hali przy ulicy Krakowskiej. Kielczanki w ostatnim meczu fazy zasadniczej po kwadransie przegrywały z Metraco Zagłębiem Lubin już jedenastoma bramkami, ale dzięki ambitnej pogoni potrafiły dojść lidera nawet na jedno trafienie. – Dziewczynom należą się słowa uznania, bo po raz kolejny pokazały charakter i zaangażowanie. Grając swoją grę, określone akcje, jesteśmy w stanie walczyć z najlepszymi. Bolączką tego spotkania były proste straty z początku – mówił trener kieleckiej drużyny, Paweł Tetelewski.

Korona Handball w meczu ostatniej 22. kolejki fazy zasadniczej PGNiG Superligi przegrała przed własną publicznością z Metraco Zagłębiem Lubin 25:31. Kielczanki zaliczyły fatalny początek spotkania i po kwadransie przegrywały już jedenastoma bramkami. Podopieczne Pawła Tetelewskiego w kolejnych fragmentach grały niezwykle ambitnie, niwelując z każdą kolejną minutą wysoką przewagę. Na kwadrans przed końcem przegrywały tylko 22:23. Lubinianki w kolejnych minutach pokazały jednak duże doświadczenie i nie dały sobie wydrzeć choćby punktu.

Korona Kielce w meczu 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonała na wyjeździe Jagiellonię Białystok 2:1. Wynik w 37. minucie ładnym strzałem z dystansu otworzył Wato Arweładze. Przed zejściem do szatni rezultat podwyższył Matej Puczko. Podopieczni  Gino Lettieriego w drugiej połowie długo kontrolowali przebieg boiskowych zdarzeń, ale w 77. minucie gola kontaktowego zdobył Jesus Imaz. "Żółto-czerwoni" zdołali utrzymać korzystny rezultat, który w ostatniej minucie doliczonego czasu ustalił Felicio Brown Forbes. Korona na swoim koncie ma 39 punktów i na razie zajmuje 8. miejsce w tabeli.

PGE VIVE w meczu 23. kolejki PGNiG Superligi pokonało w Hali Legionów Energę MKS Kalisz 43:20. Kielczanie do sobotniego spotkania przystąpili bez Luki Cindricia, który od sztabu szkoleniowego dostał wolne. Do składu wrócił za to Uładzisłau Kulesz. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa błyskawicznie odskoczyli od rywali na kilka bramek, do przerwy prowadzili już 21:10. Druga część miała niemal bliźniaczy przebieg. Najwięcej bramek dla "żółto-biało-niebieskich" zdobyli Arkadiusz Moryto i Blaż Janc, którzy zaliczyli po dziewięć trafień.

Szczypiorniści PGE VIVE kontynuują swój ligowy maraton. Kielczanie w sobotę, w meczu 23. kolejki fazy zasadniczej PGNiG Superligi w Hali Legionów zmierzą się z Energą MKS-em Kalisz.

Ken Kallaste pojedzie jednak na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Estonii. Obrońca Korony Kielce został powołany w trybie awaryjnym w miejsce kontuzjowanego byłego piłkarza  "żółto-czerwonych", Sandera Puriego.

PGE VIVE sformalizowało sprawę przedłużenia kontraktu z Julenem Aginagalde. Doświadczony obrotowy z Hiszpanii barw kieleckiego klubu będzie bronił do końca czerwca 2020 roku, później jego miejsce w zespole zajmie Nicolas Tournat z HBC Nantes.