Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

SPORT W KIELCACH

W najbliższych dniach wyjaśni się przyszłość Zbigniewa Małkowskiego i Łukasza Sekulskiego w Koronie Kielce. 38-letniemu bramkarzowi z końcem grudnia kończy się kontrakt a obie strony podjęły negocjacje nad jego przedłużeniem. Kielecki klub jest bardzo bliski wydłużenia o kolejne pół roku wypożyczenia Łukasza Sekulskiego z Jagiellonii Białystok.

Dwaj zawodnicy Korony Kielce - Jacek Kiełb i Nabil Aankur znaleźli  się w „jedenastce” 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy, którą wybierają dziennikarze portalów: ekstraklasa.org i onet.pl oraz platformy nc+.

Szczypiorniści reprezentacji Polski w Kielcach przygotowują się do styczniowych Mistrzostw Świata we Francji. Razem z „Biało-czerwonymi” ćwiczy również kontuzjowany Michał Jurecki. Rozgrywający Vive Tauronu Kielce dwa tygodnie temu przeszedł operację złamanej kości śródręcza, a do zajęć z pełnym obciążeniem powinien wrócić w lutym.

Prawy rozgrywający Vive Tauronu Kielce - Paweł Paczkowski najprawdopodobniej nie zagra na styczniowych Mistrzostwach Świata we Francji. 24 - letni zawodnik od kilkunastu dni zmaga się z urazem stawu łokciowego i wiele wskazuje na to, że ta kontuzja uniemożliwi mu wyjazd na Mundial.

Aktywny wypoczynek kadry

Kielce/Masłów / 19 grudnia 2016 /

Reprezentacja Polski od kilku dni przebywa na zgrupowaniu w Kielcach. „Biało-czerwoni” pod okiem Tałanta Dujszebajewa przygotowują się do styczniowych Mistrzostw Świata we Francji. Kadrowicze w niedziele od sztabu szkoleniowego dostali trochę wolnego, ale wypoczywali dosyć aktywnie, bo grając w paintball. Ich zmagania w „Paintball Extreme” w Masłowie zarejestrowała kamera oficjalnej telewizji Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Siatkarze Effectora w środę w Hali Legionów rozegrają ostatni mecz w 2016 roku. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia kielecki klub przygotował małą niespodziankę dla swoich kibiców. Fani siatkówki spotkanie z drużyną z nad morza będą mogli obejrzeć za darmo.

Korona Kielce po raz kolejny przedłużyła umowę z Djibrilem Diawem. Senegalski środkowy obrońca w poniedziałek złożył podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywał do czerwca 2019 roku. 

Według informacji katowickiego „Sportu” Zbigniew Małkowski ustalił warunki półrocznego kontraktu z Zagłębiem Sosnowiec. 38 - letniemu bramkarzowi z końcem grudnia wygasa umowa z Koroną Kielce i wszystko wskazuje na to, że nie zostanie ona przedłużona.

Zwycięstwo i porażka - tak wygląda bilans spotkań Korony Handball z drużynami z PGNiG Superligi, które zostały rozegrane w ramach XIX Memoriału Redaktora Andrzeja Kowalczyka w Zagnańsku. Kielczanki zajęły drugie miejsce w jednodniowym turnieju.

Tałant Dujszebajew podał listę 28 zawodników, z których będzie mógł skorzystać na Mistrzostwach Świata we Francji. W gronie powołanych znalazł się obrotowy Vive Tauronu Kielce - Mateusz Kus.  

- Chcieliśmy zagrać dobre spotkanie, powtórzyć te mecze, które graliśmy wcześniej i to nam się udało. Przez większą część pojedynku dominowaliśmy nad wyżej notowanym przeciwnikiem. Jestem zadowolony z gry zawodników, z tego jak się prezentowaliśmy, jak wyglądaliśmy pod względem fizycznym i taktycznym. Coraz lepiej wygląda gra w ofensywie. Dla nas to bardzo ważne trzy punkty - powiedział po wygranym meczu z Lechią Gdańsk Maciej Bartoszek, trener Korony Kielce.

Niestety nie był to najlepszy debiut na ławce trenerskiej Adama Swaczyny. Effector Kielce przegrał w meczu 15. kolejki z PGE Skrą Bełchatów 0:3. Kielczanie pozostali na 12. miejscu w PlusLidze.

Wiele wskazuje na to, że mecz Korony Kielce z Lechią Gdańsk był ostatnim w „żółto-czerwonych” barwach dla Zbigniewa Małkowskiego. Przypomnijmy, doświadczonemu bramkarzowi z końcem grudnia wygasa umowa z kieleckim klubem i najprawdopodobniej nie zostanie ona przedłużona.

Piłkarze Korony Kielce rok 2016 zakończyli w najlepszy możliwy sposób. "Żółto-czerwoni" w spotkaniu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonali na Kolporter Arenie Lechię Gdańsk 2:0. Bohaterem meczu został Jacek Kiełb, który strzelił dwie bramki. 

Strona 10 z 136

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay