Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

Młodzieżowa reprezentacja Bośni i Hercegowiny zrobiła kolejny krok w stronę  awansu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy do lat 21. Kadra Ivana Jukicia pokonała na wyjeździe Liechtenstein 4:0. Pomocnik Korony na boisku przebywał tylko 23. minuty, kiedy zmienił go Kerim Memija.

Szczypiorniści PGE VIVE w najciekawszym meczu 29. kolejki PGNiG Superligi pokonali w Hali Legionów Azoty Puławy 41:29. Kielczanie tym samym, przed ostatnia serią spotkań fazy zasadniczej, na swoim koncie mają już sto wywalczonych punktów.

Reprezentacja Gruzji pokonała 2:0 Estonię w meczu towarzyskim, który we wtorek został rozegrany w Tbilisi. Na listę strzelców wpisali się Dżemal Tabidze i Waleri Kazaiszwili.

W miniony weekend swoje pierwsze oficjalne mecze w reprezentacji Polski B rozegrały Honorata Syncerz i Aleksandra Orowicz z Korony Handball.

Wszystko wskazuje na to, że bramkarz PGE VIVE - Filip Ivić wróci do gry w połowie kwietnia, tuż przed ćwierćfinałowym dwumeczem o Final Four Ligi Mistrzów z Paris Saint Germain.

Szczypiorniści PGE VIVE w minioną sobotę praktycznie zagwarantowali sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, pokonując rezerwy Rhein-Neckar Loewen 41:17. Kielczanie, zanim udadzą się na świąteczny rewanż SAP Arenie w Mannheim,  we wtorek w Hali Legionów w hicie 29. kolejki PGNiG Superligi zmierzą się z Azotami Puławy.

Akos Kecskes, obrońca Korony Kielce, zaliczył kolejny pełny mecz w młodzieżowej reprezentacji Węgier. Jego zespół w eliminacjach do przyszłorocznego  EURO U-21 przegrał na wyjeździe z Belgią 0:3. "Madziarzy" od 10. minuty grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Bence Toth.

Siatkarze Dafi Społem zrobili kolejny krok w stronę opuszczenia PlusLigi. Kielczanie w meczu 27. kolejki, zgodnie z przewidywaniami, przegrali w Hali Legionów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3. Pierwszy set od początku do końca toczony był pod dyktando mistrzów Polski, którzy pewnie wygrali do 15. W drugimi, dobrą grę pokazali kielczanie, co dało im zwycięstwo do 23. Trzecia i czwarta partia to po raz kolejny absolutna dominacja najlepszej obecnie drużyny w kraju. Kędzierzynianie zwyciężyli w nich do 15 i 13.

5 medali zdobyli zawodnicy Startu Kielce na Halowych Mistrzostwach Polski Osób z Niepełnosprawnościami, które zostały rozegrane w miniony weekend w Kielcach.

Studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w miniony weekend wywalczyli łącznie osiem medali Akademickich Mistrzostw Polski.

Siatkarze Dafi Społem zrobili kolejny krok w stronę opuszczenia PlusLigi. Kielczanie w meczu 27. kolejki, zgodnie z przewidywaniami, przegrali w Hali Legionów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3.

Cztery szczypiornistki Korony Handball w ostatnich dniach zagrały w koszulkach z orłem na piersi. Najmniej powodów do zadowolenia ma Dominika Więckowska, która razem z kadrą młodzieżową zajęła ostatnie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata.

Znakomity debiut w rozgrywkach Ligi Mistrzów zaliczył bramkarz PGE VIVE - Miłosz Wałach. Szesnastolatek na parkiecie pojawił się w 55. minucie, kiedy na "karnego" zmienił Sławomira Szmala. Młody golkiper wybronił rzut Tima Ganza po czym zebrał ogromną owację od kibiców. Po opuszczeniu parkietu na jego twarzy widać było wzruszenie. - Coś wpadło mi do oka i łezka poleciała - żartował po spotkaniu bramkarz.

Rhein-Neckar Loewen w sobotę, 24 marca dokonało rzeczy niespotykanej w profesjonalnej piłce ręcznej. Popularne "Lwy" jednego dnia rozegrały dwa mecze. Oba przegrały.