Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT

SPORT KIELCE

Jedna z największych niemieckich stacji radiowo-telewizyjnych - ARD w przyszłym tygodniu przyjedzie do stolicy Świętokrzyskiego. Dziennikarze przygotują materiał o Koronie Kielce. Przypomnijmy od kwietnia większościowym właścicielem "żółto-czerwonego" klubu jest Dieter Burdenski, były bramkarz Werderu Brema oraz reprezentacji RFN.

Szczypiorniści PGE VIVE Kielce po intensywnych tygodniach w końcu mieli szansę na wolny weekend. - Od poniedziałku rozpoczynamy już ciężką pracę przed kolejnymi meczami - mówi trener kieleckich szczypiornistów, Tałant Dujszebajew.

Nosan Kielce wicemistrzem Polski

Kielce / 23 października 2017 /

Bilardziści Nosanu Kielce zostali wicemistrzem Polski. Po złoto podobnie jak w poprzednich latach sięgnął Konsalnet Warszawa.

Serafin: brakuje kropki nad "i"

Kielce / 22 października 2017 /

Siatkarze Dafi Społem Kielce w sobotę ponieśli piątą porażkę w sezonie PlusLigi. Tym razem podopieczni Wojciecha Serafina w Hali Legionów ulegli 0:3 Onico Warszawa. - Różnica błędów w końcówkach spowodowała, że mecz zakończył się takim wynikiem - powiedział atakujący kieleckiej drużyny, Jakub Wachnik.

Najlepszym zawodnikiem Korony Kielce w piątkowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze zakończonym remisem 3:3 był Goran Cvijanović. Słoweniec na boisku pojawił się w 30. minucie i od tego momentu gra "żółto-czerwonych" zaczęła wyglądać zdecydowanie lepiej.

Szczypiornistki Korony Handball w meczu 7. kolejki PGNiG Superligi przegrały przed własną publicznością z KRAM Startem Elbląg 22:39. Spotkanie od początku do końca przebiegało pod dyktando przyjezdnych, które bardzo szybko wypracowały sobie kilkubramkową przewagę, którą w kolejnych minutach sukcesywnie powiększały. Kielczanki nie notowały zbyt wielu indywidualnych strat przy rozegraniu ataków, ale kiedy decydowały się na rzuty to one pozostawiały wiele do życzenia. Drużyna z Elbląga świetnie grała z kontry, dodatkowo długimi fragmentami idealnie funkcjonowała współpraca z kołem. Wynik mógł być wyższy, ale w końcówce kilka dobrych interwencji zanotowała bramkarka Korony - Karolina Wałcerz.

Siatkarze Dafi Społem Kielce w spotkaniu 6. kolejki PlusLigi przegrali przed własną publicznością z ONICO Warszawa 0:3. Podopieczni Wojciecha Serafina we wszystkich setach nawiązywali walkę ze stołeczną drużyną, ale za każdym razem w końcowych fragmentach zawodzili. Kielczanie dwie pierwsze partie przegrali do dwudziestu jeden, w trzeciej ulegli do dwudziestu trzech. Dla kielczan była to piąta w tym sezonie porażka w wymiarze 0:3.

Korona Kielce w meczu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3:3. - Jesteśmy zadowoleni, że drużyna w drugiej części pokazała charakter. Za to należy się jej wielki komplement - powiedział trener kieleckich piłkarzy, Gino Lettieri.

Znakomite widowisko w Zabrzu stworzyli piłkarze Górnika i Korony Kielce. Piątkowy mecz zakończył się wynikiem 3:3. Gospodarze po pierwszych 25. minutach po golach Damiana Kądziora i Igora Angulo prowadzili już 2:0. "Żółto-czerwoni" na początku popełniali fatalne błędy. Lekarstwem na poprawę ich gry okazało się wprowadzenie na boisko po pół godzinie Gorana Cvijanović, który rozruszał atak kieleckiej drużyny. W 41. minucie po stałym fragmencie i golu samobójczym Szymona Matuszka Korona złapała kontakt. Tuż przed przerwą po błędzie Djibril Diawa ponownie na listę strzelców wpisał się Kądzior. W drugiej połowie podopieczni Gino Lettieriego częściej utrzymywali się przy piłce. Długo nie przynosiło to korzyści, ale w końcu w 73. minucie gola z dystansu zdobył Cvijanović, a na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu do remisu doprowadził Jacek Kiełb.

Szczypiorniści PGE VIVE Kielce w rozegranym awansem meczu 16. kolejki PGNiG Superligi pokonali w Hali Legionów MKS Kalisz 37:21.

Siatkarze Dafi Społem Kielce w sobotę w meczu 6. kolejki PlusLigi o 17.00 przed własną publicznością zmierzą się z ONICO Warszawa.

Spore zmiany w Lidze Mistrzów

Kielce / 20 października 2017 /

Klubowe europejskie rozgrywki piłki ręcznej od sezonu 2020/21 czeka rewolucja. Liga Mistrzów stanie się bardziej elitarna i zagra w niej dwanaście, a nie jak obecnie dwadzieścia osiem zespołów.

Piłkarki ręczne Korony Handball w sobotę o 19.00 w meczu 7. kolejki PGNiG Superligi przed własną publicznością zmierzą się z brązowym medalistą poprzedniego sezonu, KRAM Startem Elbląg. - Postaramy się sprawić niespodziankę - zapewnia rozgrywająca kieleckiego klubu, Dominika Więckowska.

W najbliższą sobotę odbędzie się dziewiąta edycja „Kielce Biegają”. Zawodnicy będą rywalizowali w czterech kategoriach, w zależności od wieku uczestników organizatorzy przygotowali kilka dystansów.