Na antenie: Sobota ze smakiem
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Oficjalnie: Żubrowski w Koronie

Na antenie: Sobota ze smakiem
Robert Majchrzyk
online button
online button

SPORT KIELCE

Oficjalnie: Żubrowski w Koronie

Kielce / 11 stycznia 2017 / Tekst
fot. Paweł Jańczyk (www.korona-kielce.pl) fot. Paweł Jańczyk (www.korona-kielce.pl)

Korona Kielce dokonała pierwszego zimowego wzmocnienia. Nowym zawodnikiem „żółto-czerwonego” klubu został Jakub Żubrowski, który ostatnie pięć sezonów spędził w Stali Mielec. Kontrakt pomocnika będzie obowiązywał do końca czerwca 2018 roku, znajduje się w nim opcja automatycznego przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. 

Żubrowski jest wychowankiem Korony. Środkowy pomocnik w 2012 roku trafił do Stali. "Żuber" z drużyną z Podkarpacia przeszedł drogę z trzeciej do pierwszej ligi. W tym czasie stał się ważnym punktem mieleckiego zespołu, czego dowodem jest fakt, że w  przerwie zimowej poprzedniego sezonu został kapitanem drużyny. 24 - latek przez cztery i pół roku w "biało-niebieskich" barwach we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 119 meczach, w których strzelił sześć bramek. W ostatniej rundzie na poziomie pierwszej ligi na boisku pojawił się dziesięć razy i zdobył dwie bramki. Jego dorobek pewnie byłby bardziej okazały gdyby nie kontuzja, przez którą musiał pauzować dwa miesiące. 

Korona za Jakuba Żubrowskiego wpłaciła odstępne określone w jego kontrakcie ze Stalą. Pomocnik został dołączony do kadry kieleckiego klubu na obóz w Grodzisku Wielkopolskim. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay