Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Od dzisiaj PGE Kielce, ale tylko na chwilę. Umowa z nowym sponsorem tytularnym jest już pewna  

środa, 01 lipca 2020 08:45 / Autor: Damian Wysocki
fot. Anna Benicewicz-Miazga
Damian Wysocki

PGE Kielce – tak od 1 lipca brzmi marketingowa nazwa siedemnastokrotnego mistrza Polski w piłce ręcznej. Nie na długo, bo niebawem zostanie rozbudowana o kolejny człon.

Od osiemnastu lat nieodzowną częścią nazwy zespołu było "VIVE". Dwa tygodnie temu Bertus Servaas poinformował, że jego firma, przynajmniej na najbliższy rok, wycofuje się ze sponsoringu drużyny.

Holenderski biznesmen pozostał jednak prezesem klubu, dla którego szuka drugiego sponsora tytularnego. W ostatnim czasie prowadził w tej sprawie negocjacje, które są o krok od szczęśliwego finału. Nazwa podmiotu, który zajmie pozycję za PGE pozostaje jednak tajemnicą.

– Prowadziliśmy negocjacje z kilkoma kandydatami. Rozmowy są na finiszu. Myślę, że w drugiej połowie lipca wszystko ogłosimy  – powiedział Bertus Servaas w rozmowie wideo, którą wspólnie przeprowadziły Radio eM Kielce i portal wKielcach.info.

– Jestem w szoku, ile firm zgłosiło się do nas po ostatniej konferencji prasowej. Mieliśmy wybór kogo weźmiemy jako drugiego sponsora tytularnego. Nigdy nie myślałem, że będzie to możliwe. Przy wyborze kierowaliśmy się jednak przyszłością. Nie liczą się tylko pieniądze. Z naszym nowym partnerem chcemy zbudować szerszą współpracę – wyjaśniał Bertus Servaas.

Prezes wielokrotnego mistrza Polski na ostatniej konferencji prasowej wyraził nadzieję, że jego firma wróci w przyszłym roku do nazwy drużyny.

– Wszystko zależy od tego, co stanie się w najbliższych tygodniach. Jeśli ktoś będzie chciał podpisać kontrakt na trzy, cztery lata, to trudno będzie się nie zgodzić. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. W tej chwili rozważamy każdą opcje – poinformował prezes kieleckiego klubu.

W związku ze zmianą nazwy doszło do modyfikacji klubowego w herbu, który od 1 lipca prezentuje się tak:   

80092910 3682238111791488 6934351951951333924 o

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO