STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Na Kolporter Arenie zostanie położona murawa z Węgier

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

SPORT KIELCE

Na Kolporter Arenie zostanie położona murawa z Węgier

Kielce / 03 marca 2017 / Tekst

Kilkadziesiąt godzin po zakończeniu piątkowego spotkania Korony Kielce z Górnikiem Łęczna rozpocznie się wymiana murawy na Kolporter Arenie. Na obiekcie zostanie położona trawa z Węgier, a prace wykona firma Pagro z Krakowa.

- Obecna nawierzchnia nie jest w stanie sprostać wymogom, które przed nią stoją. Nie zdołamy na niej dokończyć rozgrywek ekstraklasy oraz dobrze zorganizować testu przed EURO 2017 z Czechami - przekonywał podczas nadzwyczajnej sesji radny miasta wiceprezydent Kielc - Andrzej Sygut.

Na obiekcie w sobotę rozpoczną się prace mające na celu ściągnięcie trzech warstw: murawy, trzy-cztero centymetrowego podkładu pod nią i dodatkowo największej dwunastocentymetrowej warstwy wegetacyjnej. Ostatnia ze względu na wiek nie daje już potrzebnego dla trawy pokarmu. - Zgodnie z harmonogramem prace na stadionie mają zakończyć się 16 marca, dwa dni przed meczem Korony z Cracovią - informuje Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Koszt inwestycji to ok. 650 tys. złotych. Firma Pagro na polskim rynku działa od 1992 roku, a w ostatnich latach pracowała przy murawach na stadionach m.in. Legii Warszawa, Lecha Poznań, Wisły Kraków czy Piasta Gliwice. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)