Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Młodziczki Korony Handball najlepszą drużyną w kraju

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Młodziczki Korony Handball najlepszą drużyną w kraju

Kielce / 11 czerwca 2018 / Tekst
fot. Tomasz Fąfara fot. Tomasz Fąfara

Młodziczki Korony Handball zostały najlepszą drużyną w tej kategorii wiekowej w kraju. Kielczanki w finale Pucharu ZPRP pokonały Akademię Handballu Ruchu Chorzów 27:22.

Podopieczne Stanisławy Grzegolec w półfinale imprezy rozgrywanej w hali przy ulicy Krakowskiej oraz hali Politechniki Świętokrzyskiej ograły Marcovię Marki 39:26.

- Byłyśmy zespołem lepszym w finale i jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu. Ciekawe jak by to było, gdyby np. trzeba było zagrać rewanż w Chorzowie. W półfinale gorzej realizowaliśmy założenia taktyczne, ale w finale było już z tym lepiej. Oczywiście dziewczyny nie ustrzegły się błędów, ale to jest normalne. Zrealizowaliśmy plan z nawiązką, jestem dumna z dziewczyn. Gratuluje im wszystkim. Ile zawodniczek w Superlidze? Nie jesteśmy zespołem doświadczonym, wyeksploatowanym bo mamy za mało ważnych meczów. Przyszłość jest przed nimi - powiedziała Stanisława Grzegolec, trener Korony Handball.

Bramkarka Korony Handball Marta Szplit i prawoskrzydłowa Klaudia Wawrzycka znalazły się w najlepszej siódemce turnieju. Wawrzycka została też królem strzelców imprezy. Najlepszą bramkarką wybrano Olowię Suligę (Chorzów), a zawodniczką Michalinę Pastuszkę z Korony Handball.

Korona Handball – Akademia Handballu Chorzów 27:22 (15:11)

Korona Handball: Szplit, Jermak – Wawrzycka 14, Pastuszka 7, Jaworska 3, Magdziarz 2, Gruszczyńska 1, Godek, Nosek, Dulemba, Herman, Zygadlewicz.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna