Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Młoda obrotowa Korony Handball zostanie wypożyczona do pierwszej ligi?

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Młoda obrotowa Korony Handball zostanie wypożyczona do pierwszej ligi?

Kielce / 07 września 2018 / Tekst
fot. Tomasz Fąfara (koronahandball.pl) fot. Tomasz Fąfara (koronahandball.pl)

W kadrze Korony Handball obecnie znajdują się cztery kołowe. Bardzo prawdopodobne, że kielecki klub zdecyduje się wypożyczyć do innej drużyny najmłodszą z tego grona - Kingę Strózik. Czasowym zatrudnieniem 19-letniej szczypiornistki zainteresowany jest pierwszoligowy SPR JSK Jarosław.  Być może na zapleczu Superligi będzie ogrywała się również nastoletnia skrzydłowa kieleckiego klubu, Natalia Jach.

Strózik w czerwcu złożyła podpis pod trzyletnim kontraktem z Koroną. Pochodząca z Woli Chroberskiej koło Pińczowa zawodniczka w tym roku miałaby bardzo mało szans na regularną grę. Trener Paweł Tetelewski poza nią może skorzystać z bardziej doświadczonych: Karoliny Mochockiej, Magdaleny Skowrońskiej i Pauliny Piwowarczyk. Ostatnia z nich jest wypożyczona na rok z Energii AZS-u Koszalin.

- Trwają jakieś rozmowy. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych dniach. Na pewno dla rozwoju dziewczyn byłoby lepie,j gdyby na przykład do czwartku trenowały z nami, a później jechały na zajęcia do zespołu i w weekend grały 40-50 minut. Największa nauka odbywa się przez rywalizację, a pierwsza liga do tego jest dobrym miejscem - mówił zapytany przez nas o ewentualną możliwość wypożyczenia młodych zawodniczek, Paweł Tetelewski, trener Korony Handball.

ZOSTAW KOMENTARZ