Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Mistrzostwa podsumowane. Kielce mają nadzieję na seniorski turniej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Mistrzostwa podsumowane. Kielce mają nadzieję na seniorski turniej

Kielce / 14 września 2018 / Tekst
fot. Anna Benicewicz-Miazga fot. Anna Benicewicz-Miazga

Kielce w sierpniu były gospodarzem mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet  do lat 18. Niespełna miesiąc po rozegraniu ostatniego spotkania odbyło się oficjalne podsumowanie juniorskiego turnieju. Osoby pomagające przy organizacji imprezy odebrały pamiątkowe dyplomy. Miasto zostało natomiast nagrodzone odznaczeniem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.  

- To dla nas niezwykle ważny moment, podsumowania imprezy, która została oceniona przez IHF jako świetnie przeprowadzona. Jako mistrzostwa świata, które były znakomitą promocją piłki ręcznej. Były też promocją Polski, naszych umiejętności organizacyjnych, sportu i promocją miasta Kielce - powiedział  prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Kraśnicki.

- Ten turniej był dla nas wielkim wyzwaniem, ale również przeżyciem. To była kolejna duża sportowa impreza, która odbyła się w naszym mieście. Przy organizacji mistrzostw pracowała armia ludzi, którym z tego miejsca musimy podziękować - zaznaczał prezydent miasta, Wojciech Lubawski, który podczas swojego wystąpienia poruszył temat seniorskich mistrzostw świata mężczyzn, które w 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji. Kielce chciałyby zostać jednym z miast gospodarzy tego turnieju. Aby do tego doszło stolica Świętokrzyskiego musiałaby spełnić kilka wymogów, najważniejszym punktem jest przebudowa Hali Legionów. 

- Podobno nie spełniamy jakichś standardów, aby uczestniczyć w tym przedsięwzięciu, czegoś nam brakuje. Mając wokół siebie takie towarzystwo, będziemy zadawać pytanie, czy ten turniej może odbyć się również u nas. To, co pewne to fakt, że takiej publiki jak u nas nie ma nigdzie indziej. Potwierdziliśmy to podczas turnieju juniorskiego, gdzie na mecze naszej reprezentacji przychodziło sporo ludzi. Wiemy, że mamy konkurencję bardzo dużą, ale może nam się uda. Jeśli będziemy mieli światełko w tunelu, to będziemy robić wszystko, aby spełnić obowiązujące wymogi - przekonywał Wojciech Lubawski.

-  Jeśli deklaracja pana prezydenta urzeczywistni się, to my zawsze chcemy organizować imprezy tam, gdzie jest silne środowisko związane z naszą dyscypliną. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Kielce pod tym względem są dla nas ważne. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, czy w mistrzostwach wezmą udział dwadzieścia cztery, czy trzydzieści dwa zespoły. IHF przychyla się do tej drugiej opcji, wtedy turniej organizowalibyśmy w sześciu naszych halach. Jak będzie wyglądał podział jeszcze nie wiemy. Na pewno chciałbym, abyśmy podczas mistrzostw za pięć lat spotkali się również w Kielcach - wyjaśniał prezes Kraśnicki.

Podsumowując, w sierpniowych mistrzostwach juniorek w Kielcach wzięły udział dwadzieścia cztery reprezentacje. Podczas dwóch tygodni zmagań w Hali Legionów oraz obiekcie Politechniki Świętokrzyskiej zostały rozegrane dziewięćdziesiąt dwa mecz. Najlepsze okazały się Rosjanki, które w finale pokonały Węgierki. Trzecie miejsce przypadło Koreankom. Polska została sklasyfikowana na 13. miejscu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna