Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Mistrzostwa bez "kieleckiego" medalu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Mistrzostwa bez "kieleckiego" medalu

Kielce / 21 stycznia 2019 / Tekst
fot. IHF fot. IHF

Żaden ze szczypiornistów PGE VIVE nie przywiezie do Kielc medalu mistrzostw świata. Definitywnie szanse awansu do najlepszej czwórki turnieju straciły Chorwacja i Hiszpania. O medale powalczą Niemcy i Francuzi.

Obie ekipy w poprzednich spotkaniach mocno skomplikowały swoją sytuację. Chorwacja w niedzielę zaskakująco przegrała z Brazylią, dlatego do awansu potrzebowała zwycięstw nad Niemcami oraz Francją. "Hrvatska" w poniedziałek po niezwykle zaciętym spotkaniu przegrała ze współgospodarzami mundialu 21:22. W kadrze meczowej bałkańskiej drużyny zabrakło Luki Cindricia, który zmaga się z urazem pleców i najprawdopodobniej nie pomoże już swojej reprezentacji w trwającym turnieju.

Przy takim wyniku na nic zdało się zwycięstwo Hiszpanii nad Brazylią (36:24). W zespole z Półwyspu Iberyjskiego z dobrej strony pokazali się zawodnicy PGE VIVE. Wszyscy zachowali stuprocentową skuteczność. Julen Aginaglade zdobył trzy bramki, a Alex Dujszebajew i Angel Fernandez Perez po dwie.

Chorwacja w środę w ostatnim meczu drugiej fazy zagra z Francją (godz. 18.00), natomiast Hiszpania zmierzy się z Niemcami (godz. 20.30). W następnych dniach kadrom zawodników PGE VIVE pozostanie rywalizacja o zajęcie miejsc premiowanych udziałem w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna