Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Mistrzostwa bez "kieleckiego" medalu

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Mistrzostwa bez "kieleckiego" medalu

Kielce / 21 stycznia 2019 / Tekst
fot. IHF fot. IHF

Żaden ze szczypiornistów PGE VIVE nie przywiezie do Kielc medalu mistrzostw świata. Definitywnie szanse awansu do najlepszej czwórki turnieju straciły Chorwacja i Hiszpania. O medale powalczą Niemcy i Francuzi.

Obie ekipy w poprzednich spotkaniach mocno skomplikowały swoją sytuację. Chorwacja w niedzielę zaskakująco przegrała z Brazylią, dlatego do awansu potrzebowała zwycięstw nad Niemcami oraz Francją. "Hrvatska" w poniedziałek po niezwykle zaciętym spotkaniu przegrała ze współgospodarzami mundialu 21:22. W kadrze meczowej bałkańskiej drużyny zabrakło Luki Cindricia, który zmaga się z urazem pleców i najprawdopodobniej nie pomoże już swojej reprezentacji w trwającym turnieju.

Przy takim wyniku na nic zdało się zwycięstwo Hiszpanii nad Brazylią (36:24). W zespole z Półwyspu Iberyjskiego z dobrej strony pokazali się zawodnicy PGE VIVE. Wszyscy zachowali stuprocentową skuteczność. Julen Aginaglade zdobył trzy bramki, a Alex Dujszebajew i Angel Fernandez Perez po dwie.

Chorwacja w środę w ostatnim meczu drugiej fazy zagra z Francją (godz. 18.00), natomiast Hiszpania zmierzy się z Niemcami (godz. 20.30). W następnych dniach kadrom zawodników PGE VIVE pozostanie rywalizacja o zajęcie miejsc premiowanych udziałem w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.  

ZOSTAW KOMENTARZ