Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Mamić: pieniądze nie są najważniejsze, priorytetem jest gra

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Mamić: pieniądze nie są najważniejsze, priorytetem jest gra

Kielce / 04 marca 2019 / Tekst
fot. Anna Benicewicz-Miazga fot. Anna Benicewicz-Miazga

W ostatnich dniach pojawiły się informacje o tym, że latem z PGE VIVE Kielce może pożegnać się Marko Mamić. Chorwat ma propozycję z kilku klubów. Najmocniej o jego angaż ma zabiegać występujący w Bundeslidze, SC DhFK Lipsk. – Dla mnie nie są najważniejsze pieniądze, priorytetem jest gra – przekonuje zawodnik.

Chorwat zaznacza jednak, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Jego obecna umowa z PGE VIVE obowiązuje do końca czerwca 2020 roku. – Na razie koncentruje się na grze w Kielcach. To jest najważniejsze do końca sezonu. Co będzie później? Mam propozycje z innych klubów, ale ciągle się nad nimi zastanawiam – wyjaśnia. 

Mamić do stolicy Świętokrzyskiego trafił przed sezonem 2017/18 z francuskiej Dunkierki. Chorwat od samego początku ustawiany jest przede wszystkim w obronie. O swojej obecnej sytuacji rozmawiał już z prezesem Bertusem Servaasem  oraz trenerem Tałantem Dujszebajewem.

– Znają oferty, które dostałem. Z tego, co wiem to Bert chciałby, abym został. Zobaczymy jak ułożą się wszystkie sprawy – tłumaczy Chorwat.

Sytuacja Marko Mamicia powinna wyjaśnić się w najbliższych tygodniach. Po sezonie kielecki klub opuści Michał Jurecki, który przeniesie się do Flensburga. Na lewym rozegraniu zostanie Uładzisłau Kulesz i właśnie Chorwat. Bertus Servaas jakiś czas temu na antenie naszego radia poinformował, że podpisał już kontrakt z utalentowanym zawodnikiem grającym na tej pozycji, ale obowiązujący dopiero od 1 lipca 2020 roku. Kielecki klub robi wszystko, aby ten zawodnik do Kielc trafił już tego lata. Niewykluczone, że podpis pod umową z "żółto-biało-niebieskimi" złoży również Tomasz Gębala, który poinformował, że po sezonie opuści szeregi Orlenu Wisły Płock.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna