Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Malarczyk: jestem stąd i inaczej odbieram takie porażki. Jest mi po prostu wstyd

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Malarczyk: jestem stąd i inaczej odbieram takie porażki. Jest mi po prostu wstyd

14 kwietnia 2019 / Tekst
fot. Paweł Jańczyk fot. Paweł Jańczyk

Korona Kielce fatalnie zakończyła sezon zasadniczy LOTTO Ekstraklasy. "Żółto-czerwoni" w meczu 30. kolejki zostali rozbici na wyjeździe przez Piasta Gliwice 0:4. – Piłka pisze różne scenariusze, ale nie wypada przegrać w taki sposób. Jeden stąd i inaczej odbieram takie porażki. Jest mi po prostu wstyd – mówił po końcowym gwizdku wychowanek kieleckiego klubu, Piotr Malarczyk.

– Nie grałem w poprzednich meczach, więc nie chcę o nich mówić, ale patrząc na to spotkanie nie za bardzo zasłużyliśmy na grupę mistrzowską – uzupełniał środkowy obrońca.

Forma Korony w ostatnich tygodniach pozostawia wiele do życzenia. Od kielczan w 2019 roku słabiej punktuje tylko Arka Gdynia. "Żółto-czerwoni" mieli idealną sytuację wyjściową do walki o grupę mistrzowską, ale jej nie wykorzystali.

– Trzeba punktować przez trzydzieści kolejek, dopiero wtedy dzieli się tabelę. Nie ważne, że przez większą część sezonu utrzymywaliśmy się w okolicach piątego, szóstego miejsca. Do pewnego momentu fajnie to wyglądało, ale trzeba sobie powiedzieć, że ten rok nie jest w naszym wykonaniu udany. Dwa zwycięstwa i trzy remisy, to na "ósemkę" za mało. Tabela nie kłamie – oceniał Malarczyk.

Korona Kielce po 30. kolejkach z czterdziestoma punktami na koncie plasuje się na 10. miejscu w tabeli. "Żółto-czerwoni" zmagania w rundzie finałowej zainaugurują w Poniedziałek Wielkanocny od domowego meczu ze Śląskiem Wrocław.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna