Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Korona wypożyczy obrońcę Legii?

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Korona wypożyczy obrońcę Legii?

21 stycznia 2019 / Tekst
fot. materiały prasowe Legii Warszawa fot. materiały prasowe Legii Warszawa

Według informacji „Przeglądu Sportowego” szeregi Korony Kielce może zasilić Mateusz Hołownia. 21-letni lewy obrońca do stolicy Świętokrzyskiego miałby trafić na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa.

Wychowanek Niwy Łomazy do stołecznego klubu przeszedł przed sezonem 2011/12. Boczny defensor pokonywał kolejne szczeble juniorskie, a mając 16 lat zadebiutował w pierwszej drużynie w przegranym 2:3 spotkaniu o Superpuchar Polski z Zawiszą Bydgoszcz. 

Kariera Hołowni rozpędu nabrała w sezonie 2017/18, który spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Ruchu Chorzów. Utalentowany obrońca wystąpił w 29 meczach, w których strzelił 3 bramki.

„Jesienią” po powrocie do Legii zagrał w pięciu spotkaniach. Trener Ricardo Sa Pinto nie zabrał go jednak na zimowy obóz przygotowawczy do Portugalii. Według informacji „PS” mistrzowie Polski planują ponownie wypożyczyć Hołownię, tym razem do ekstraklasowego klubu. W przeszłości jego pozyskaniem zainteresowana była Wisła Płock. 

Jednym z celów transferowych Korony jest pozyskanie lewego obrońcy. Wszystko wskazuje na to, że kielecki klub w najbliższych dniach rozstanie się z Kenem Kallaste, którego zatrudnieniem zainteresowany jest jeden z cypryjskich klubów. „Jesienią” na lewej stronie defensywy najczęściej grał prawonożny Michał Gardawski.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna