Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Korona wypożyczy obrońcę Legii?

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Korona wypożyczy obrońcę Legii?

21 stycznia 2019 / Tekst
fot. materiały prasowe Legii Warszawa fot. materiały prasowe Legii Warszawa

Według informacji „Przeglądu Sportowego” szeregi Korony Kielce może zasilić Mateusz Hołownia. 21-letni lewy obrońca do stolicy Świętokrzyskiego miałby trafić na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa.

Wychowanek Niwy Łomazy do stołecznego klubu przeszedł przed sezonem 2011/12. Boczny defensor pokonywał kolejne szczeble juniorskie, a mając 16 lat zadebiutował w pierwszej drużynie w przegranym 2:3 spotkaniu o Superpuchar Polski z Zawiszą Bydgoszcz. 

Kariera Hołowni rozpędu nabrała w sezonie 2017/18, który spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Ruchu Chorzów. Utalentowany obrońca wystąpił w 29 meczach, w których strzelił 3 bramki.

„Jesienią” po powrocie do Legii zagrał w pięciu spotkaniach. Trener Ricardo Sa Pinto nie zabrał go jednak na zimowy obóz przygotowawczy do Portugalii. Według informacji „PS” mistrzowie Polski planują ponownie wypożyczyć Hołownię, tym razem do ekstraklasowego klubu. W przeszłości jego pozyskaniem zainteresowana była Wisła Płock. 

Jednym z celów transferowych Korony jest pozyskanie lewego obrońcy. Wszystko wskazuje na to, że kielecki klub w najbliższych dniach rozstanie się z Kenem Kallaste, którego zatrudnieniem zainteresowany jest jeden z cypryjskich klubów. „Jesienią” na lewej stronie defensywy najczęściej grał prawonożny Michał Gardawski.

ZOSTAW KOMENTARZ