Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Korona wypadła z grupy mistrzowskiej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Korona wypadła z grupy mistrzowskiej

Kielce / 10 marca 2019 / Tekst

Korona Kielce wypadła z grupy mistrzowskiej. "Żółto-czerwoni" spadli na dziewiąte miejsce po tym jak w niedzielę swój mecz wygrało Zagłębie Lubin. Podopieczni Gino Lettieriego w górnej "ósemce" znajdowali się nieprzerwanie przez dwadzieścia jeden kolejek. 

Zagłębie w pierwszym niedzielnym pojedynku 25. serii niespodziewanie łatwo wygrało na wyjeździe z Pogonią Szczecin 3:0. Bramki dla "Miedziowych" zdobyli Damjan Bohar, Filip Starzyński i Patryk Tuszyński. Lubinianie zrównali się punktami z Koroną. Obie ekipy mają po 36 "oczek". Dopóki nie zostanie rozegrany drugi mecz między tymi zespołami (w 29. kolejce na Suzuki Arenie, jesienią kielczanie wygrali na wyjeździe 1:0), to o kolejności w tabeli decyduje różnica bramek we wszystkich spotkaniach. Podopieczni Bena Van Daela mają dodatni bilans (+6), Korona po ostatnich blamażach z Zagłębiem i Wisłą, w których straciła 10 bramek zeszła pod kreskę (-4).

Korona z dołka postara się wyjść w najbliższą sobotę, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Jagiellonią Białystok (godz. 15.30). Zagłębie dzień później na swoim stadionie podejmie Arkę Gdynia (godz. 15.30).

ZOSTAW KOMENTARZ