Na antenie: Sobota ze smakiem
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Korona wyjechała na obóz do Grodziska Wielkopolskiego. W kadrze czterech testowany

Na antenie: Sobota ze smakiem
Robert Majchrzyk
online button
online button

SPORT KIELCE

Korona wyjechała na obóz do Grodziska Wielkopolskiego. W kadrze czterech testowany

Kielce / 11 stycznia 2017 / Tekst
fot. Paweł Jańczyk (www.korona-kielce.pl) fot. Paweł Jańczyk (www.korona-kielce.pl)

Piłkarze Korony Kielce w środę wczesnym popołudniem wyjechali na pierwsze zgrupowanie w przerwie zimowej. „Żółto-czerwoni” najbliższe siedem dni spędzą w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie będą pracowali głównie nad przygotowaniem motorycznym. W kadrze na obóz znalazło się czterech zawodników, którzy będą testowani przez sztab szkoleniowy kieleckiego klubu. 

Pierwszym ze sprawdzanych będzie słoweński bramkarz Darko Brljak, który ostatnie półtora roku spędził w Olimpii Ljubljana. 32 - latek W Polsce znany jest z występów we Flocie Świnoujście, do której trafił wiosną sezonu 2013/14. Golkiper na Pomorzu spędził dwie rundy podczas których rozegrał 35 spotkań na zapleczu ekstraklasy.

Kolejnym piłkarzem, który znajduje się w kręgu zainteresowań Korony jest egipski napastnik Mohamed Essam, który rundę jesienną spędził w Stali Stalowa Wola. 23 - latek zagrał w 10 meczach w drugiej lidze i zdobył trzy bramki.

W kadrze na obóz znaleźli  się również testowany od początku przygotowań napastnik trzecioligowej Wiernej Małogoszcz - Michał Smolarczyk oraz Michał Suchanek - pomocnik drugiej drużyny Legii Warszawa, którego sztab szkoleniowy kieleckiego klubu sprawdzał już w grudniu.

Do Grodziska pojechali również dwaj nowi pomocnicy Korony: Jakub Żubrowski i Jakub Mrozik. Obaj w środowe przedpołudnie związali się z "żółto-czerwonym" klubem półtorarocznymi kontraktami. 

- Ten pierwszy obóz jest mocniejszy. Pracuje się na nim nad siłą i motoryką, żeby później starczyło tej wytrzymałości na całą wiosnę. Na drugim obozie na Cyprze przyjdzie czas na szlifowanie elementów czysto piłkarskich oraz na sparingi z atrakcyjnymi rywalami - tłumaczy Bartosz Rymaniak, obrońca kieleckiego klubu.

Korona w Grodzisku Wielkopolskim rozegra dwa sparingi. Podopieczni Macieja Bartoszka w sobotę zmierzą się z Zagłębiem Lubin, a na zakończenie zgrupowania w środę, 18 stycznia ich rywalem będzie pierwszoligowa Chojniczanka Chojnice.

Kadra Korony Kielce na obóz w Grodzisku Wielkopolskim:

Bramkarze: Michal Pesković, Leonid Otczenaszenko, Darko Brljak

Obrońcy: Radek Dejmek, Vladislavs Gabovs, Bartosz Rymaniak, Rafał Grzelak, Djibril Diaw, Dmitri Wierchowcow, Ken Kallaste

Pomocnicy: Jacek Kiełb, Marcin Cebula, Vanja Marković, Tomasz Zając, Miguel Palanca, Dani Abalo, Nabil Aankour, Serhii Pylypchuk,  Mateusz Możdżeń, Jakub Kotarzewski, Adrian Uniat, Maciej Załęcki, Michał Suchanek, Jakub Żubowski, Jakub Mrozik 

Napastnicy: Michał Przybyła, Michał Smolarczyk, Mohamed Essam

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay