STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Korona rozpoczęła przygotowania. Młody Burdenski i Kaczarawa o krok od podpisania kontraktów
online button
online button

SPORT KIELCE

Korona rozpoczęła przygotowania. Młody Burdenski i Kaczarawa o krok od podpisania kontraktów

Kielce / 18 czerwca 2017 / Tekst

Piłkarze Korony Kielce rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy. Na pierwszym spotkaniu z trenerem Gino Lettierim obok zawodników, którzy z „żółto-czerwonym” klubem mają kontakty dłuższe niż do 30 czerwca stawiło się również pięciu nowych graczy. Spośród nich jeszcze w niedziele umowy z Koroną mają podpisać gruziński napastnik - Nika Kaczarawa i syn właściciela zespołu - Fabian Burdenski. W przyszłym tygodniu podpis pod nowym kontraktem ma złożyć Bartosz Rymaniak.

Zawodnicy Korony do piątku będą przebywać w hotelu Binkowski. W pierwszej części przygotowań większy nacisk będzie położony na przygotowanie fizyczne. „Żółto-czerwoni” od poniedziałku  w planach mają trzy treningi dziennie. Z racji trwającego EURO poza zajęciami w terenie będą ćwiczyć na bocznym boisku przy Kolporter Arenie oraz na stadionie przy ul. Prostej.

- Musimy poznać drużynę. O 11.00 rozpoczniemy wspólne spotkanie później zjemy obiad, a popołudniu udamy się pobiegać. Na treningu mamy nowych graczy oraz zawodników, którzy wrócili z wypożyczeń.  W następnych dniach będziemy się wszystkim przyglądać. Każdy dostanie szansę. Chcemy, aby nasza kadra liczyła 22 zawodników w polu i 3 bramkarzy - mówił trener Gino Lettieri.  

Spośród pięciu nowych zawodników, którzy pojawili się w Kielcach znani są tylko dwaj z nich - Nika Kaczarawa, który ostatni sezon spędził w cypryjskim  Ethnikosie Achna (więcej TUTAJ) oraz Fabian Burdenski, syn nowego właściciela Korony Dietera. 25-letni pomocnik, w poprzednich rozgrywkach grał w trzecioligowym niemieckim FSV Frankfurt 1899, którego trenerem był Gino Lettieri. Personalia pozostałych są nieznane, a prezes Krzysztof Zając powiedział, że zostaną oni przedstawieni dopiero kiedy podpiszą kontrakty.

Pewne jest, że nowy kontrakt z Koroną podpisze Bartosz Rymaniak. - Zaakceptowałem warunki umowy. W przyszłym tygodniu złoże podpis pod kontraktem - tłumaczył prawy obrońca.

Korona 29 czerwca uda się na drugi obóz przygotowawczy do niemieckiej Bremy.

WYPOWIEDZI PRZED SPOTKANIEM - http://em.kielce.pl/sport/korona-rozpoczela-przygotowania-wchodzimy-w-wielka-niewiadoma

Zdjęcia: Paweł Jańczyk (Korona Kielce) 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)