Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Korona prosi miasto o dodatkowe pieniądze!

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

SPORT KIELCE

Korona prosi miasto o dodatkowe pieniądze!

Kielce / 12 września 2019 / Tekst

Sytuacja finansowa Korony Kielce jest daleka od ideału. Jak udało ustalić się naszej redakcji, przy współpracy z portalem CKsport.pl, klub zwrócił się do miasta z prośbą o około półtoramilionowe wsparcie.

Według naszych informacji, Korona według prognoz w tym sezonie wygeneruje około dumilionową stratę. Niemieccy właściciele, na czele z Dirkiem Hundsdörfereem, przewodniczącym rady nadzorczej, jakiś czas temu wystosowali pismo do Urzędu Miasta, w którym poinformowali o całej sytuacji oraz zwrócili się z prośbą o dodatkowe wsparcie. 

Pojawiają się głosy, że w grę wchodzi ponowne dokapitalizowanie spółki. Większościowi właścicieli mieliby do niej wprowadzić około miliona euro, natomiast miasto wspomnianą we wstępie kwotę. 

W kieleckim ratuszu nikt nie chce odnosić się do całej sprawy. Komentarza w tej chwili odmówił również Krzysztof Zając, prezes "żółto-czerwonych". Dostaliśmy jednak zapewnienie, że klub do sprawy odniesie się w piątek w oświadczeniu.

Być może więcej wyjaśni się w sobotę, kiedy odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. W stolicy Świętokrzyskiego pojawią się większościowi właściciele, którzy zapewne będą rozmawiać z władzami miasta.

Jedno jest pewne. Sprawa Korony ponownie wzbudzi wiele kontrowersji. Miasto jako mniejszościowy właściciel, każdego roku przez pięć lat od momentu przejęcia większościowego pakietu akcji jest zobowiązane do przekazywania na klub dwóch i pół miliona złotych.  Sytuacja finansowa miasta nie jest najlepsza i trudno oczekiwać, aby w budżecie wygospodarować dodatkowe fundusze na Koronę. Nie tak dawno Ratusz odmówił dodatkowego wsparcie pierwszoligowemu AZS-owi UJK Kielce.

ZOSTAW KOMENTARZ