Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Korona Handball poznała terminarz... pierwszej ligi

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Korona Handball poznała terminarz... pierwszej ligi

Kielce / 11 lipca 2019 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Korona Handball wciąż walczy o prawo gry w PGNiG Superlidze. Kielecki klub w międzyczasie musiał zgłosić do Związku Piłki Ręcznej w Polsce swój akces do występów w pierwszej lidze. Podopieczne Pawła Tetelewskiego poznały nawet swojego inauguracyjnego rywala.

Przypomnijmy: Korona Handball jako jedyny z klubów, które wyraziły chęć przystąpienia do ligi zawodowej, nie przeszła pierwszego etapu licencyjnego. Powodem takiego stanu rzeczy były dwa czynniki: blisko miesięczne spóźnienie przy składaniu wniosku oraz nie spełnienie wymogów związanych z budżetem gwarantowanym, który spółka zarządzająca ligą wyznaczyła na poziomie 1 miliona 400 tysięcy złotych.

Korona Handball od tej decyzji może odwołać się do Komisji Odwoławczej przy Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Kielecki klub wniosek w tej sprawie złoży w najbliższy poniedziałek. Od tego momentu Komisja będzie miała dwa tygodnie na jego rozpatrzenie.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce, przy planowaniu przyszłego sezonu, umieścił na razie Koronę Handball  w gronie pierwszoligowców. Kielecki klub znalazł się w grupie B. Według opublikowanego terminarza (TUTAJ) podopieczne Pawła Tetelewskiego rozpoczną sezon w połowie września od wyjazdowego starcia z MTS-em Żory.

O tym, na którym szczeblu rozgrywkowym zagra Korona Handball przekonamy się w ciągu dwóch tygodni. Kieleckie szczypiornistki rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w najbliższy poniedziałek.

ZOSTAW KOMENTARZ