Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Korona Handball podejmuje lidera z Lubina

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Korona Handball podejmuje lidera z Lubina

Kielce / 15 marca 2019 / Tekst
fot. Paweł Jańczyk fot. Paweł Jańczyk

Szczypiornistki Korony Handball w sobotę rozegrają ostatni mecz fazy zasadniczej PGNiG Superligi. Kielczanki w hali przy ulicy Krakowskiej zmierzą się z prowadzącym w tabeli – Metraco Zagłębiem Lubin.  

Dla podopiecznych Pawła Tetelewskiego to spotkanie będzie ostatnią szansą do skonfrontowania swoich sił z topową drużyną. Kielczanki w rudzie finałowej będą rywalizować w grupie spadkowej.

– Czeka nas ciężkie zadanie. Lubin nie przez przypadek ma najwięcej punktów.  Na swoim parkiecie prezentujemy się jednak dużo lepiej niż w tych nieszczęsnych meczach wyjazdowych, dlatego będziemy chcieli zrobić wszystko, żeby postawić im trudne warunki. W Zagłębiu poważnie myślą o złocie, dlatego nie mogą gubić punktów, my nie mamy jednak nic do stracenia – wyjaśnia trener kieleckiej drużyny, Paweł Tetelewski. 

Metraco Zagłębie po 19. rozegranych meczach na swoim koncie ma 51 punktów. Lubinianki mają tylko „oczko” przewagi nad MKS-em Perłą Lublin. Podopieczne Bożeny Karkut dwa tygodnie temu wyraźnie przegrały bezpośrednią rywalizację z największym rywalem do mistrzostwa. W poprzedniej kolejce trzema bramkami pokonały KPR Gminy Kobierzyce.

– Chcemy pokazać dobrą piłkę ręczną, to jest najważniejsze. Musimy powalczyć, może uda się sprawić niespodziankę. Na pewno kluczem będzie poprawa gry w ataku, gdzie musimy grać jak najbardziej zespołowo. Tego zabrakło ostatnio w Chorzowie. Myślę, że w obronie wyglądamy przyzwoicie – przekonuje obrotowa Korony Handball, Magdalena Skowrońska.

Sobotni mecz w hali przy ulicy Krakowskiej rozpocznie się o godz. 18.00.

ZOSTAW KOMENTARZ