Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Korona Handball gra w Tczewie. Na horyzoncie fotel lidera

piątek, 31 marca 2017 12:19 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Po trzytygodniowej przerwie na pierwszoligowe parkiety wracają szczypiornistki Korony Handball. Kielczanki w sobotę na wyjeździe zagrają z ostatnim w tabeli - Samborem Tczew.

Korona już niedługo może zostać samodzielnym liderem rozgrywek. Wszystko dlatego, że w nowej rundzie słabo spisuje się do tej pory pierwszy - MTS Kwidzyn, który w ostatnich czterech spotkaniach stracił aż pięć punktów. Zespół z Pomorza w ostatniej kolejce wysoko przegrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów 21:27. Dotychczas MTS i Korona na swoich kontach zgromadziły po 22 punkty, ale podopieczne Tomasza Popowicza mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

Korona w ciągu najbliższych sześciu tygodni rozegra siedem spotkań - komplet punktów we wszystkich z nich zagwarantuje jej awans do upragnionej Superligi. Kielczanki ostatnią trzytygodniową przerwę  wykorzystały na jak najlepsze przygotowanie do wymagającej końcówki sezonu. - Myślę, że taka przerwa nie wpłynie na naszą formę. Nie martwię się o to, bo solidnie pracujemy. Zawodniczki poczują głód gry i powinno to dobrze wpłynąć na ich postawę na parkiecie - przekonuje trener Tomasz Popowicz.

Sobotnie spotkanie Sambor - Korona rozpocznie się o godz. 12.00. 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO