Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Korona Handball gotowa na ligę zawodową

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

bobik 750x200

SPORT KIELCE

Korona Handball gotowa na ligę zawodową

Kielce / 12 marca 2019 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Być może już od przyszłego sezonu kobieca PGNiG Superliga stanie się ligą zawodową. Dla klubów oznacza to spore zmiany. 

Obecnie za organizację kobiecych rozgrywek odpowiada Związek Piłki Ręcznej w Polsce. W najbliższym czasie te obowiązki ma przejąć Superliga sp. z oo., która od 2016 roku zarządza zmaganiami mężczyzn. W projekt utworzenia ligi zawodowej kobiet jako sponsor ma włączyć się PGNiG.

Podobnie jak w męskiej Superlidze, kluby będą musiały spełnić szereg wymogów licencyjnych. Najważniejszym  dla większości będzie przekształcenie się w spółki oraz zgromadzenie odpowiedniego budżetu (nieoficjalnie mówi się o milionie złotych). Do ewentualnych zmian przygotowana jest Korona Handball, która obecnie funkcjonuje jako stowarzyszenie.

– Jesteśmy gotowi, taka spółka tak naprawdę jest już przygotowana. To tylko kwestia decyzji związku i uruchomienia całego projektu. W czwartek w siedzibie ZPRP odbędzie się spotkanie w tej sprawie, na które się wybieramy z zarządem. Na pewno będziemy w stanie zadeklarować swoje uczestnictwo w lidze zawodowej. Jeśli profesjonalizacja rozgrywek ma podnieść poziom żeńskiej piłki ręcznej, to jesteśmy jak najbardziej za – powiedział na naszej antenie w programie "Cały Ten Sport", Krzysztof Demko, wiceprezes kieleckiego klubu.

Więcej informacji o kształcie ligi zawodowej kobiet oraz liczbie drużyn, które do niej przystąpią powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

ZOSTAW KOMENTARZ