Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Kim są testowani zawodnicy w Koronie? Jeden z nich ostatnio grał w szóstej lidze angielskiej

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Kim są testowani zawodnicy w Koronie? Jeden z nich ostatnio grał w szóstej lidze angielskiej

12 stycznia 2020 / Tekst
fot. David Couldridge fot. David Couldridge

W kadrze Korony Kielce na obóz w Turcji znalazło się dwóch testowanych zawodników. Obaj trenowali z kieleckim klubem już późną jesienią. Jak ustalił portal cowkoronie.pl, to dwaj Anglicy: 18-letni ofensywny pomocnik Johnny Spike Gill oraz 25-letni defensywny pomocnik Classy Theobalds.

O zainteresowaniu Korony pierwszym z nich pisaliśmy w połowie listopada. Spike Gill od tego sezonu bronił barw czwartoligowej Warty Białki Tatrzańskiej. Mimo, że jego klub spisuje się przeciętnie, to ofensywny pomocnik zbierał pochlebne recenzje. Jego pozyskaniem zainteresowani byli Górnik Zabrze i Sandecja Nowy Sącz. Wcześniej Gill występował w niższych ligach w swoim kraju. Według naszych informacji, Korona osiągnęła z nim porozumienie w sprawie kontraktu, który wejdzie w życie 1 lutego. "Żółto-czerwoni" będą musieli zapłacić za niego niewielki ekwiwalent klubowi z Białki Tarzańskiej.

Również Classy Theobalds ma za sobą treningi z Koroną. 25-latek zaprezentował się na nich na tyle dobrze, że teraz dostał kolejną szansę na potwierdzenie swojej przydatności do zespołu. Defensywy pomocnik ostatnio grał w Tonbridge Angels, który na co dzień występuje na szóstym poziomie rozgrywkowym w Anglii. 

ZOSTAW KOMENTARZ