Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Kielecki turniej w Hiszpanii

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

SPORT KIELCE

Kielecki turniej w Hiszpanii

Kielce / 03 stycznia 2019 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej mężczyzn zbliżają się wielkimi krokami. W piątek i sobotę reprezentacja Polski sprawdzi formę dwóch uczestników mundialu: Hiszpanii i Arabii Saudyjskiej. W czwartek podopieczni Piotra Przybeckiego sparingowo zmierzą się z Białorusią. Wszystkie spotkania odbędą się w Palencji, w ramach Memoriału Domingo Barcenasa.

W towarzyskich zmaganiach na parkiecie zaprezentuje się siedmiu szczypiornistów PGE VIVE: Arkadiusz Moryto w Polsce, Arciom Karaliok i Uładzisłau Kulesz w Białorusi oraz Alex i Daniel Dujszebajewowie, Angel Fernandez Perez i Julen Aginagalde w Hiszpanii.

Polska na Półwyspie Iberyjskim nie zagra w pełnym składzie. W kadrze nie ma kontuzjowanych: Pawła Paczkowskiego, Michała Daszka, Przemysława Krajewskiego oraz Adama Morawskiego. Zabrakło również Piotra Chrapkowskiego. Na turniej powołani zostali dodatkowo: Kamil Adamczyk, Piotr Jarosiewicz i Krzysztof Komarzewski. Pierwsza dwójka stanie przed szansą debiutu w "biało-czerwonych" barwach.  

SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA TURNIEJ W HISZPANII:

Bramkarze: Adam Malcher (Gwardia Opole), Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo, Niemcy)

Skrzydłowi: Arkadiusz Moryto (PGE VIVE Kielce), Jan Czuwara (NMC Górnik Zabrze), Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy), Krzysztof Komarzewski (Energa Wybrzeże Gdańsk)

Rozgrywający: Szymon Sićko (NMC Górnik Zabrze), Michał Olejniczak (UKS Miś Gorzów Wielkopolski – SMS Gdańsk), Damian Przytuła (MMTS Kwidzyn), Bartosz Kowalczyk (Stal Mielec), Rafał Przybylski (Fenix Toulouse Handball, Francja), Denis Szczęsny (Tusem Essen, Niemcy), Adrian Kondratiuk (Wybrzeże Gdańsk), Kamil Adamczyk (Energa Wybrzeże Gdańsk), Marek Szpera (Energa MKS Kalisz)

Obrotowi: Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk, Niemcy), Paweł Salacz (Wybrzeże Gdańsk), Kamil Syprzak (FC Barcelona)

TERMINARZ TURNIEJU:

Czwartek, 3 stycznia:

18.00: Białoruś – Polska

20.00: Hiszpania – Arabia Saudyjska

Piątek, 4 stycznia:

18.00: Arabia Saudyjska – Białoruś

20.00: Hiszpania – Polska

Sobota, 5 stycznia:

15.00: Polska – Arabia Saudyjska

17.00: Hiszpania – Białoruś

ZOSTAW KOMENTARZ