Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Kielce gotowe na mecz Polska-Czechy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Kielce gotowe na mecz Polska-Czechy

Kielce / 16 marca 2017 / Tekst

Kilka dni dzieli nas od ostatniego sparingu młodzieżowej reprezentacji Polski przed EURO do lat 21. Podopieczni Marcina Dorny w poniedziałek, 27 marca na Kolporter Arenie zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z Czech.

Dla Kielc nadchodzący pojedynek będzie próbą generalną przed czerwcowym turniejem, którego są współgospodarzem. - Chcemy, aby ten test wypadł jak najlepiej pod każdym względem, zarówno organizacyjnym jak i sportowym. Liczymy na duże zainteresowanie publiczności, bo przecież takie wydarzenia robi się dla ludzi - wyjaśniał Andrzej Sygut, zastępca prezydenta miasta.

Na razie mecz cieszy się małym zainteresowaniem wśród kibiców. Za pośrednictwem oficjalnego portalu „Łączy nas piłka” sprzedano trzy tysiące biletów. Dodatkową pulą dwóch tysięcy wejściówek dysponuje Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. - Te skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży - po to, aby wśród nich promować piłkę młodzieżową - mówił Tomasz Domaradzki, wiceprezes ŚZPN.

Dzień przed meczem z Czechami do Kielc po raz pierwszy przed czerwcowymi mistrzostwami przyjedzie „EURO TRUCK”, który stanie przy Galerii Korona. - Jest to samochód, w którym będzie można sprawdzić swoją aktywność sportową. Będą organizowane różne strefy sprawnościowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych - wyjaśniała Katarzyna Telka, kierownik referatu sportu i turystyki urzędu miasta Kielce.

Reprezentacja Polski do Kielc przyjedzie 24 marca, dzień po towarzyskim spotkaniu z Włochami, które rozegra w Krakowie. Podopieczni Marcina Dorny zamieszkają w hotelu Binkowski, a swoje trening będą odbywać na boiskach przy ul. Szczepaniaka i Kusocińskiego. Czesi do stolicy Świętokrzyskiego przyjadą dopiero w dniu sparingu. 

Nasi południowi sąsiedzi na młodzieżowym EURO zagrają w grupie C z Niemcami, Włochami oraz Danią. Gwiazdą drużyny prowadzonej przez Vitezslava Lavickę w eliminacjach do polskiego turnieju był napastnik Sampdorii Genua - Patrik Schick, który w dziewięciu meczach zdobył dziesięć bramek.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna