STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Katarzyna Furmanek w finale MME U-23

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

SPORT KIELCE

Katarzyna Furmanek w finale MME U-23

Kielce / 14 lipca 2017 / Tekst
fot. fot. Marek Biczyk fot. fot. Marek Biczyk

Katarzyna Furmanek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego awansowała do finału rzutu młotem Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 23. Kielczanka z wynikiem 65.11 metrów w kwalifikacjach została sklasyfikowana na ósmym miejscu.

Najlepszy rezultat - 67.98 zanotowała Finka Krista Tervo, za jej plecami uplasowały się Włoszka Sara Fantini (67.55) i Ukrainka Alyona Szamotina (67.42).

- Mam wrażenie, że eliminacje są bardziej stresujące niż sam finał.  bardziej Jest stres i w pierwszym rzucie zdecydowanie było go widać. Potem starałam sie trochę opanować i od razu wyglądało to zupełnie inaczej. Poleciało 65 m i jutro będziemy walczyć w finale. Po nawet największych gwiazdach rzutu młotem widać, ze eliminacje rządzą sie swoimi prawami i nawet bardzo wysoki rekord życiowy sprawi, ze człowiek ma gdzieś stres z tylu głowy. Moj wynik jest wysoko w tabelach, będę walczyć o medal powiedziała Katarzyna Furmanek w rozmowie z oficjalną stroną internetową MME w Bydgoszczy.

Awans do finału gwarantowało osiągnięcie odległości 64.50 lub znalezienie się w "dwunastce" kwalifikacji. Młociarki rywalizację o medale rozpoczną w sobotę o 19.30.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna