Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Karaliok z kadry wrócił z kontuzją

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Karaliok z kadry wrócił z kontuzją

Kielce / 14 stycznia 2019 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Arciom Karaliok, obrotowy PGE VIVE, przez najbliższe trzy tygodnie będzie wyłączony z treningów. Białorusin z ostatniego zgrupowania reprezentacji wrócił z urazem kolana. – Nie wiem kiedy dokładnie do tego doszło. Bolało mnie od jakiegoś czasu. Teraz z każdym dniem jest lepiej i mam nadzieję, że szybko wrócę do pełnej dyspozycji – wyjaśnia zawodnik.  

Uraz Karalioka nie jest zbyt poważny. Utalentowany obrotowy ma uszkodzone więzadło poboczne przyśrodkowe.

– Początkowo spodziewaliśmy się groźniejszego urazu. Myślę, że za twa-trzy tygodnie zawodnika będziemy widzieć w pełnym treningu. Na razie będzie pracował indywidualnie. Rokowania na szybki powrót są bardzo duże – mówi klubowy fizjoterapeuta, Tomasz Mgłosiek.

Od początku przygotowań do drugiej części sezonu indywidualnie pracuje Marko Mamić. Chorwat przechodzi rehabilitację po operacji stawu skokowego.

– Wszystko przebiega zgodnie z planem. Noga nie puchnie, dobrze reaguje na coraz większe obciążenia. Wykonujemy coraz więcej ruchów, skoków. Nie wiem kiedy będzie mógł wystąpić w meczu, ale do końca miesiąca powinien wrócić do treningów z drużyną – wyjaśnia Mgłosiek.

W poniedziałek treningi w Kielcach wznowili również Uładzisłau Kulesz i Blaż Janc. We wtorek wróci Bartłomiej Bis, natomiast w środę Filip Ivić. Wolne do poniedziałku otrzymał natomiast Arkadiusz Moryto, który przez ostatni miesiąc przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna