Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Kalisz na drodze do kolejnego finału PGE VIVE

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Kalisz na drodze do kolejnego finału PGE VIVE

Kielce / 04 marca 2019 / Tekst
fot. Anna Benicewicz-Miazga fot. Anna Benicewicz-Miazga

PGE VIVE we wtorek zagra o swój czternasty z rzędu finał Pucharu Polski. Kielczanie na wyjeździe zmierzą się Energą MKS-em Kalisz. – Chcemy zrobić kolejny krok. Z boku o wszystkim fajnie się mówi, patrząc na tabelę jesteśmy w innym miejscu, ale oni tego spotkania łatwo nie oddadzą – mówi rozgrywający kieleckiego klubu, Krzysztof Lijewski. 

PGE VIVE w ostatnich latach zdominowało rywalizację w Pucharze Polski, wygrywając dziesięć kolejnych edycji. Teraz na drodze po kolejny skalp staje drużyna z Kalisza, która w ćwierćfinale sprawiła sporą niespodziankę eliminując faworyzowanego NMC Górnika Zabrze. Wcześniej Energa MKS pokonała MMTS Kwidzyn i Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

– Nie znaleźli się w tym miejscu przez przypadek. Pokonanie Zabrza mówi samo za siebie. Musimy uważać na tę drużynę. Pojedziemy tam skoncentrowani i na pewno dobrze przygotowani – zaznacza Lijewski.

Klub z Kalisza słabiej spisuje się w lidze, gdzie zajmuje 11. miejsce i ma już iluzoryczne szanse na awans do play-offów. Dalsza lokata jest pokłosiem wyników osiąganych w pierwszej części sezonu. W przerwie zimowej miejsce Pawła Ruska na ławce trenerskiej zajął Patrik Liljestrand. Pod okiem Szweda drużyna spisuje się zdecydowanie lepiej.

– Jeśli chodzi o samą grę, to chyba nie zmieniło się aż tak dużo. Widać, że sporo pozmieniało się w głowach zawodników. Bardziej uwierzyli w swoje umiejętności,  inaczej jako drużyna prezentują się pod względem mowy ciała na boisku – wyjaśnia Lijewski.

PGE VIVE do Kalisza pojechało tylko bez kontuzjowanych braci Dujszebajewów i Michał Jureckiego. Wtorkowy mecz rozpocznie się o godz. 18.00.

ZOSTAW KOMENTARZ