Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Kadrowiczki z Korony: to motywacja do jeszcze cięższej pracy  

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Kadrowiczki z Korony: to motywacja do jeszcze cięższej pracy  

Kielce / 18 stycznia 2019 / Tekst
fot. Paweł Jańczyk fot. Paweł Jańczyk

Honorata Syncerz i Dominika Więckowska zostały pierwszymi zawodniczkami w historii Korony Handball, które otrzymały  powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. – To tylko motywuje do jeszcze cięższej pracy – mówią zgodnie szczypiornistki kieleckiego zespołu.  

Trener Leszek Krowicki na najbliższą trzydniową konsultację szkoleniową w Kobierzycach zaprosił zawodniczki występujące w PGNiG Superlidze. O tym, że w tym gronie znajdzie się Honorata Syncerz mówiło się od jakiegoś czasu. Powołanie dla Dominiki Więckowskiej jest sporym zaskoczeniem. 21-latka wcześniej przeszła przez wysokie szczeble juniorskich i młodzieżowych kadr.

– Nie spodziewałam się tego. Myślę, że dla wielu osób to niespodzianka. Miło, że zauważono naszą postawę. Teraz pozostaje pracować, aby utrzymać się w  kadrze. Z orzełkiem na piersi rozegrałam już trochę spotkań, ale to nie była pierwsza reprezentacja. Teraz to inne, cenne doświadczenia. To wszystko motywuje, aby jeszcze ciężej trenować i poprawiać słabsze elementy. Jestem świadoma tego, że moja obecna forma jest daleka od ideału. To dla mnie pozytywny kop – wyjaśnia Dominika Więckowska.

Zaskoczeniem nie jest za to powołanie Honoraty Syncerz. 26-latka od początku sezonu prezentuje bardzo dobrą formę. W 12 meczach rzuciła 81 bramek i jest liderką klasyfikacji strzelczyń PGNiG Superligi.

– Ostatnio, nie pojawiałam się w kadrze B ze względów zdrowotnych. Jest trochę niepewności, bo nie wiem czy podołam. Taka szansa drugi raz może się jednak nie pojawić. Biorę wszystko na swoje barki i mam nadzieję, że pokaże się z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że to nie pojedyncze powołanie. Treningi w kadrze na pewno pozytywnie wpłyną na naszą postawę w klubie. Tam będziemy mogły pozderzać się z silniejszymi rywalkami, zobaczymy inne zajęcia. Liczę, że w pełni wykorzystam zaufanie, którym obdarzył nas trener – tłumaczy Syncerz.

Zgrupowanie w Kobierzycach potrwa od 27 do 30 stycznia.  

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna