Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Kadrę Korony czeka kolejne przemeblowanie

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Kadrę Korony czeka kolejne przemeblowanie

Kielce / 20 maja 2019 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Koronę Kielce latem czeka kolejne spore przemeblowanie kadry. Priorytetem dla sztabu szkoleniowego będzie wzmocnienie ofensywy. – Tracimy Elię Soriano, który w całym sezonie strzelił kilkanaście bramek. Na rynku transferowym trudno jest znaleźć piłkarza z takimi umiejętnościami. To jednak nasza rola. Na pewno będziemy chcieli sprowadzić co najmniej trzech zawodników ofensywnych, którzy w przyszłym sezonie nas wzmocnią – mówi Gino Lettieri, trener „żółto-czerwonych”.

Kielecki klub na pewno opuszczają napastnicy Elia Soriano i Maciej Górski, estońscy obrońcy Ken Kallaste i Joonas Tamm oraz bramkarze Matthias Hamrol i Michał Miśkiewicz. Wciąż nie wiadomo czy kontrakt przedłuży Bartosz Rymaniak. 30-letni defensor ma podjąć ostateczną decyzję do końca maja. „Żółto-czerwony” klub już teraz chciałby rozstać się z Piotrem Malarczykiem i Oliverem Petrakiem, których umowy obowiązują jeszcze przez dwanaście miesięcy.  

– Taki mamy klimat, że praktycznie co roku jest dużo roszad. Nie awansowaliśmy do górnej „ósemki”, dlatego klub musi poszukać zmian, również tych personalnych. Jak to się ułoży, nie wiadomo. Nie jesteśmy krezusami tej ligi. Nie możemy sobie ściągnąć najlepszych zawodników z danego klubu. Musimy szukać wzmocnień poprzez skauting. To cel trenera i zarządu.  Mamy nadzieję, że nasza kadra będzie mocniejsza i w następnych rozgrywkach wrócimy do grupy mistrzowskiej – wyjaśnia Jakub Żubrowski, pomocnik kieleckiego klubu.

Piłkarze Korony Kielce po zakończeniu ostatniego spotkania z Górnikiem Zabrze rozjechali się na urlopy. „Żółto-czerwoni” do pracy wrócą 19 czerwca.

ZOSTAW KOMENTARZ