Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Jurecki w środę przejdzie operację kontuzjowanej dłoni

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Jurecki w środę przejdzie operację kontuzjowanej dłoni

Kielce / 25 lutego 2019 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Michal Jurecki, rozgrywający PGE VIVE, będzie musiał przejść operację kontuzjowanego kciuka. Po środowym zabiegu, który zostanie przeprowadzony w Poznaniu, będzie można wstępnie oszacować czas jego powrotu na parkiet. 

Kapitan kieleckiego zespołu urazu doznał w ubiegłotygodniowym starciu z Rhein-Neckar Loewen. 35-letni rozgrywający w 50. minucie spotkania podczas rzutu trafił ręką w jednego z obrońców, po czym nie był już w stanie kontynuować gry.

Uraz Michała Jureckiego będzie wymagał leczenia operacyjnego. 35-latek we wtorek przejdzie konsultację u profesora Lubiatowskiego w Poznaniu, a dzień później w tamtejszej klinice przejdzie zabieg. Dopiero po nim będzie można określić przypuszczalny czas jego rekonwalenstencji.

– Badania tomografem wykazały, że jest złamanie. Wiemy co to za złamanie i w którym miejscu, ale gojenie zależy od traumatyzacji [red. uszkodzeń, ran] tkanki podczas zabiegu. To znaczy, że dobór metody zastosowanej podczas operacji zdeterminuje okres rekonwalescencji – wyjaśnia fizjoterapeuta kieleckiego klubu, Tomasz Mgłosiek.

Przypomnijmy, trwający sezon dla Michała Jureckiego jest ostatnim w barwach PGE VIVE. Doświadczony rozgrywający latem przeniesie się do niemieckiego Flensburga, z którym związał się dwuletnim kontraktem.

ZOSTAW KOMENTARZ