Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Juniorzy młodsi PGE VIVE zagrają o mistrzostwo Polski

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Juniorzy młodsi PGE VIVE zagrają o mistrzostwo Polski

Kielce / 15 maja 2018 / Tekst
fot. Anna Benicewicz-Miazga fot. Anna Benicewicz-Miazga

Juniorzy młodsi PGE VIVE w miniony weekend wywalczyli awans do finałowego turnieju mistrzostw Polski. Duży wkład w ten sukces miał występujący w pierwszej drużynie, Miłosz Wałach.

Młody golkiper początkowo miał jechać na niedzielny finał Pucharu Polski do Kalisza, ponieważ do samego końca pod znakiem zapytania stał występ Filipa Ivicia. Plany pokrzyżowała jednak porażka podopiecznych Pawła Grecaka w sobotnim starciu z Zagłębiem Lubin (22:24). Wcześniej kielczanie w hali przy ulicy Krakowskiej wysoko ograli KS Szczypiorniaka Olsztyn II 31:18. PGE VIVE, aby awansować do turnieju finałowego w niedzielę musiało pokonać Wybrzeże Gdańsk II. Ta sztuka się udała. Młodzi kielczanie po emocjonującym meczu zwyciężyli 19:18. Duży wkład w ten sukces miał Miłosz Wałach, który w tym starciu bronił z blisko 40-procentową skutecznością.

Final Four o mistrzostwo Polski juniorów młodszych zostanie rozegrane w dniach 25-26 maja. Jego organizatora poznamy pod koniec tego  tygodnia. PGE VIVE w półfinale zmierzy się z Anilaną Łódź. W drugiej parze Zagłębie Lubin zmierzy się z Olipmią Białą Podlaska.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna