Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Juniorki Korony Handball ze srebrnym medalem mistrzostw Polski

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


SPORT KIELCE

Juniorki Korony Handball ze srebrnym medalem mistrzostw Polski

Kielce / 09 marca 2019 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Juniorki Korony Handball zdobyły srebrny medal mistrzostw Polski. Kielczanki w finale dwudniowego Final Four rozgrywanego w hali przy ulicy Krakowskiej przegrały z MTS-em Kwidzyn 22:29. Po brąz sięgnęła drużyna SPR-u Gdynia, która w spotkaniu o 3. miejsce pokonała 33:27 SPR Olkusz.

– W naszym zespole występowało wiele zawodniczek młodszych, słabszych fizycznie. Wywalczenie wicemistrzostwa Polski jest ich ogromnym sukcesem. W eliminacjach dziewczyny mierzyły się z każdym zespołem, który przyjechał na turniej finałowy, wygrywając te mecze. Teraz przewidywałam, że grając z nimi jeszcze raz, będzie nam zdecydowanie trudniej. Chwała za to, że dziewczyny udźwignęły ciężar i w piątek ograły Olkusz, a z Kwidzynem w pierwszej połowie też pokazały, że potrafią grać. Rezerwa w naszych zawodniczkach jest duża, niektóre z nich grają po raz pierwszy na tak dużej imprezie. Poradziły sobie ze stresem, dlatego bardzo im gratuluję – oceniała trener Korony Handball, Monika Ciszek.

– To wielki sukces. Drugie miejsce naprawdę nas cieszy. Miałyśmy okrojony skład. We wcześniejszych meczach wypadło kilka zawodniczek, tutaj Kwidzyn był lepszy. Możemy im tylko pogratulować. Z tym rywalem już się mierzyłyśmy, wtedy nasza gra była bardziej poukładana, spokojniejsza. Teraz doszedł większy stres, popełniłyśmy za dużo błędów, to wykorzystały rywalki – mówiła rozgrywająca Korony Handball, Magda Więckowska, która otrzymała tytuł MVP Final Four.

Magda Więckowska oraz środkowa rozgrywająca kieleckiego klubu – Michalina Pastuszką znalazły się w najlepszej „siódemce” turnieju finałowego.  

Korona Handball Kielce – MTS Kwidzyn  22:29 (12:15)

Korona Handball: Morawska, Zięba – Więckowska 11, Zygadlewicz, Stempniak 1, Grot 2, Hensoldt 1, Godek, Staszewska 2, Niebudek 2, Patuszka 3, Gad.

MTS: Markava, Kobyłko – Guziewicz 5, Kamieniecka 1, Stala 9, Shemetava 1, Czapiewska, Szymańska, Borowska, Kucharska 3, Weiland, Gaura 3, Kaczmarek 6, Zimoch, Kupc 1, Niziałek.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna