Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Juniorki Korony Handball ze srebrnym medalem mistrzostw Polski

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

bobik 750x200

SPORT KIELCE

Juniorki Korony Handball ze srebrnym medalem mistrzostw Polski

Kielce / 09 marca 2019 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Juniorki Korony Handball zdobyły srebrny medal mistrzostw Polski. Kielczanki w finale dwudniowego Final Four rozgrywanego w hali przy ulicy Krakowskiej przegrały z MTS-em Kwidzyn 22:29. Po brąz sięgnęła drużyna SPR-u Gdynia, która w spotkaniu o 3. miejsce pokonała 33:27 SPR Olkusz.

– W naszym zespole występowało wiele zawodniczek młodszych, słabszych fizycznie. Wywalczenie wicemistrzostwa Polski jest ich ogromnym sukcesem. W eliminacjach dziewczyny mierzyły się z każdym zespołem, który przyjechał na turniej finałowy, wygrywając te mecze. Teraz przewidywałam, że grając z nimi jeszcze raz, będzie nam zdecydowanie trudniej. Chwała za to, że dziewczyny udźwignęły ciężar i w piątek ograły Olkusz, a z Kwidzynem w pierwszej połowie też pokazały, że potrafią grać. Rezerwa w naszych zawodniczkach jest duża, niektóre z nich grają po raz pierwszy na tak dużej imprezie. Poradziły sobie ze stresem, dlatego bardzo im gratuluję – oceniała trener Korony Handball, Monika Ciszek.

– To wielki sukces. Drugie miejsce naprawdę nas cieszy. Miałyśmy okrojony skład. We wcześniejszych meczach wypadło kilka zawodniczek, tutaj Kwidzyn był lepszy. Możemy im tylko pogratulować. Z tym rywalem już się mierzyłyśmy, wtedy nasza gra była bardziej poukładana, spokojniejsza. Teraz doszedł większy stres, popełniłyśmy za dużo błędów, to wykorzystały rywalki – mówiła rozgrywająca Korony Handball, Magda Więckowska, która otrzymała tytuł MVP Final Four.

Magda Więckowska oraz środkowa rozgrywająca kieleckiego klubu – Michalina Pastuszką znalazły się w najlepszej „siódemce” turnieju finałowego.  

Korona Handball Kielce – MTS Kwidzyn  22:29 (12:15)

Korona Handball: Morawska, Zięba – Więckowska 11, Zygadlewicz, Stempniak 1, Grot 2, Hensoldt 1, Godek, Staszewska 2, Niebudek 2, Patuszka 3, Gad.

MTS: Markava, Kobyłko – Guziewicz 5, Kamieniecka 1, Stala 9, Shemetava 1, Czapiewska, Szymańska, Borowska, Kucharska 3, Weiland, Gaura 3, Kaczmarek 6, Zimoch, Kupc 1, Niziałek.

ZOSTAW KOMENTARZ