Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Jednogłośnie za ligą zawodową

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

SPORT KIELCE

Jednogłośnie za ligą zawodową

15 marca 2019 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Kobieca PGNiG Superliga na 99 procent od przyszłego sezonu będzie ligą zawodową. Podczas czwartkowego spotkania w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Warszawie przedstawiciele 11 ekstraklasowych klubów oraz 4 najlepszych drużyn I ligi jednogłośnie przyjęli pomysł profesjonalizacji rozgrywek.

Od następnego sezonu za organizację kobiecych rozgrywek będzie odpowiadać Superliga sp. z oo., która od 2016 roku zarządza zmaganiami mężczyzn. Liga będzie składać się minimalnie z ośmiu, a  maksymalnie z dwunastu zespołów. Wszystko zależy od procesu licencyjnego. Kluby będą musiały przekształcić się w spółki oraz zgromadzić odpowiedni budżet. Jego minimalny próg określono na poziomie 1 miliona 400 tysięcy złotych.

– Wszystko będzie wymagało wytężonej pracy, aby zgromadzić odpowiednie środki. Przed komisją licencyjną trzeba będzie wykazać również szereg innych rzeczy. Pierwszy etap procesu licencyjnego rozpocznie się w kwietniu, zakończy w lipcu. Wszystko wskazuje na to, że do przekształcenia dojdzie – mówi wiceprezes Korony Handball, Krzysztof Demko.

Według wstępnych założeń kluby zostaną zwolnione z opłaty licencyjnej oraz kosztów związanych z pracą sędziów. Zespoły będą mogły liczyć również na zdecydowanie większe wsparcie ze strony sponsora rozgrywek – firmy PGNiG.

ZOSTAW KOMENTARZ