STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Janc: moim największym marzeniem jest wygrać Ligę Mistrzów

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

SPORT KIELCE

Janc: moim największym marzeniem jest wygrać Ligę Mistrzów

Kielce / 12 stycznia 2017 / Tekst
fot. Patryk Ptak fot. Patryk Ptak

Blaż Janc -  od przyszłego sezonu będzie nowym zawodnikiem Vive Tauronu Kielce. 20 - letni prawoskrzydłowy grający w Celje Pivovarna Lasko uważany jest za jednego z najzdolniejszych młodych szczypiornistów na świecie. - Jestem zadowolony i wdzięczny za to, że przeniosę się do Polski i będę mógł grać dla klubowego mistrza Europy - mówi Janc w wywiadzie udzielonym dla oficjalnej strony internetowej Vive Tauronu Kielce.

Janc znalazł się na liście życzeń wielu czołowych europejskich klubów na czele z Vive i PSG. Ostatecznie Słoweniec zdecydował się wybrać ofertę przedstawioną przez Bertusa Servaasa. - Rozmowy zaczęły się przed Igrzyskami Olimpijskimi. Negocjacje musiały trochę potrwać, choć wyraziłem silną chęć przejścia do kieleckiego zespołu, nie wszystko było w moich rękach. Mam jeszcze obowiązujący kontrakt z Celje. Chciałbym bardzo podziękować prezesowi Servaasovi za jego wytrwałość i wolę ściągnięcia mnie do Kielc. Nie byłbym tutaj bez niego. Jestem bardzo szczęśliwy, że wszystko się tak skończyło - wyjaśnia Janc.

Słoweńcowi w podjęciu decyzji pomógł fakt, że w kieleckim zespole już teraz gra dwóch jego rodaków: Uros Zorman i Dean Bombac. - Oczywiście kilka razy kontaktowałem się z Deanem i Urosem, mówili mi o klubie, kibicach, trenerze i kolegach z drużyny w samych superlatywach. Dlatego nigdy nie miałem wątpliwości co do transferu. Jesteśmy cały czas w kontakcie. Już mi pogratulowali transferu i bardzo się cieszą, że przychodzę do Kielc - tłumaczy skrzydłowy.

20 - latek w stolicy Świętokrzyskiego nie będzie miał łatwego zadania, bo na prawym skrzydle będzie musiał zastąpić Tobiasa Reichmanna, który po sezonie odejdzie do niemieckiego MT Melsungen. -  Tobias jest dla mnie jednym z zawodników, na których się wzoruje - przekonuje Janc.  Słoweniec na skrzydle stworzy duet z  Darko Djukiciem. -  Znamy się z Darkiem od kilku lat, ponieważ występowaliśmy kilkukrotnie przeciwko sobie w zespołach narodowych. Ciągle jesteśmy w kontakcie i jestem pewny, że stworzymy fajny kolektyw na prawym skrzydle - uzupełnia zawodnik Celje.

Blaż Janc w wywiadzie podkreśla również, że do Kielc przyszedł, aby triumfować w Champions League. -  Pierwszym celem jest zdobycie Mistrzostwa i Pucharu Polski. Niemniej jednak przychodzę do tego wielkiego klubu i oczywiście moim największym marzeniem jest wygrać Ligę Mistrzów - kończy 20 - latek.

Cały wywiad z Blażem Jancem można przeczytać TUTAJ

Słoweński prawoskrzydłowy zawodnikiem Vive Tauronu Kielce będzie od 1 lipca 2017 roku. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna