Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

I liga piłkarzy ręcznych: Zwycięstwo AZS UJK Kielce. Porażki drużyn z Sandomierza i Końskich

poniedziałek, 28 września 2020 22:48 / Autor: Sebastian Kalwat
fot. Anna Benicewicz-Miazga
Sebastian Kalwat

W weekend rozegrano 2. kolejkę w I lidze piłkarzy ręcznych. W derbach świętokrzyskiego, gracze AZS UJK Kielce okazali się lepsi od Wisły Sandomierz, zaś porażki zanotowały ZPRP Kielce i KSSPR Końskie. Zawodnicy KSZO Ostrowiec pauzowali.

AZS UJK Kielce - Wisła Sandomierz 27:23 (15:13)

W derbach regionu piłkarze ręczni AZS-u UJK Kielce pokonali na własnym parkiecie Wisłę Sandomierz. Mecz był bardzo wyrównany, jednak to kielczanie już do przerwy potrafili uzyskać niewielką przewagę bramkową. W drugiej odsłonie dołożyli do niej kolejne dwa gole i ostatecznie zwyciężyli z przewagą czterech trafień. 

Akademicy z dorobkiem czterech punktów po dwóch spotkaniach zajmują w tabeli I ligi trzecie miejsce. 

SMS ZPRP Kielce - Padwa Zamość 28:29 (16:12)

Pechową porażkę zaliczyli piłkarze ręczni SMS-u Kielce. Po pierwszej części to gospodarze pewnie prowadzili. Niestety w drugiej gracze Padwy grali zdecydowanie lepiej i odwrócili losy meczu, zwyciężając jednym golem. 

Kielczanie w dwóch meczach sezonu nie zdołali jeszcze zdobyć punktu i zajmują ósme miejsce w tabeli. 

Zagłębie Sosnowiec - KSSPR Końskie 31:29 (15:14)

Drużyna z Końskich stoczyła na wyjeździe bardzo wyrównany pojedynek z Zagłębiem. Dla gospodarzy był to pierwszy mecz w sezonie i od razu okazał się zwycięski. Do przerwy gracze z Sosnowca prowadzili jednym trafieniem, a w drugiej grali na tyle dobrze, że potrafili jeszcze powiekszyć dystans i zwyciężyli 31:29.

Dla KSSPR-u to druga porażka w sezonie. Konecczanie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli I ligi z zerowym dorobkiem punktowym.

KSZO Ostrowiec: Pauza

Już w najbliższą sobotę odbędą się mecze 3. kolejki. Z perspektywy kibiców ze świętokrzyskiego, oba te spotkania będą niezwykle interesujące, ponieważ czekają ich podwójne derby regionu. KSZO Ostrowiec podejmie AZS UJK Kielce, a Wisła Sandomierz zagra z SMS ZPRP Kielce. Zawodnicy KSSPR-u Końskie będą pauzować.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO