STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Hit transferowy! Blaż Janc zawodnikiem Vive

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

SPORT KIELCE

Hit transferowy! Blaż Janc zawodnikiem Vive

Kielce / 10 stycznia 2017 / Tekst
fot. vtkielce.pl fot. vtkielce.pl

Blaż Janc od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Vive Tauronu Kielce. 20 - letni słoweński prawoskrzydłowy od początku swojej kariery związany jest z Celje Pivovarna Lasko. Jeden z największych talentów światowego handballu z kieleckim klubem podpisał trzyletni kontrakt.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało nam się pozyskać tak znakomitego zawodnika. Chciałbym bardzo podziękować Blazowi za jego determinację w tym, żeby trafić własnie do naszego klubu. To pokazuje, że będziemy mieli znakomitego zawodnika, ale także prywatnie osobę z dobrym charakterem, który pasuje do naszej drużyny. Jestem pewny, że Blaz bardzo dobrze wkomponuje się w nasz zespół. Dziękuje klubowi Celje Pivovarna Lasko za negocjacje, które od początku nie były łatwe, ale na końcu oba kluby się porozumiały - powiedział oficjalnej stronie Mistrzów Polski Bertus Servaas, prezes kieleckiego klubu. 

Blaż Janc to jeden z najlepszych młodych szczypiornistów na świecie. Vive walkę o pozyskanie skrzydłowego wygrało m.in. z Paris Saint Germain. 20 - latek już teraz jest pewnym punktem reprezentacji Słowenii.  W czternastu meczach dla swojego zespołu narodowego zdobył sześćdziesiąt goli. 20 - latek zagrał na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, a w środę razem ze swoją kadrą rozpocznie zmagania na mistrzostwach świata we Francji. Skrzydłowy jest obecnie największą gwiazdą Celje. W trwającym sezonie Ligi Mistrzów w ośmiu meczach rzucił czterdzieści osiem goli. 

Janc w Vive zastąpi odchodzącego do MT Melsungen Tobiasa Reichmanna. Przypomnijmy, Bertus Servass już wcześniej ogłosił, że latem 2017 roku do Kielc trafią prawy rozgrywający Alex Dujszebajew (Vardar Skopje) i lewy rozgrywający Marko Mamić (Dunkerque HGL).

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)