Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Gębala: Nie będę bawił się w piłkę ręczną, żeby grać na pół gwizdka

piątek, 24 lipca 2020 08:42 / Autor: Damian Wysocki
fot. Mateusz Kaleta
Damian Wysocki

Po roku Tomasz Gębala mógł przeprowadzić pierwszy trening z pozostałymi zawodnikami PGE Kielce. – Bardzo cieszę się, że mogę robić już wszystko – mówi lewy rozgrywający mistrza Polski.

25-latek trafił do Kielc latem poprzedniego roku. Pierwsze miesiące spędził jednak na rehabilitacji po drugiej rekonstrukcji więzadeł krzyżowych w prawym kolanie. Do gry miał wrócić w końcówce sezonu. Te plany storpedowała jednak pandemia koronawirusa.

– Jeśli chodzi o samopoczucie, to gorzej było dwa miesiące temu, kiedy musiałem czekać. Teraz jest już przyjemnie, z górki. Jest już okej – przekonuje Tomasz Gębala.

– Teraz przed treningiem muszę być wcześniej i rozgrzewać się samemu, aby przygotować nogę w stu procentach. Na ten dzień czekałem czternaście miesięcy. Wiedziałem, że on w końcu przyjdzie – wyjaśnia lewy rozgrywający.

Celem Tomasza Gębali na najbliższe tygodnie będzie odzyskanie formy sportowej i wywalczenie miejsca w reprezentacji Polski na styczniowe mistrzostwa świata w Egipcie.

– Nie wiem, w którym miejscu jestem, ile czasu potrzebuje na powrót do pełnej formy. Fizycznie czuje się jednak lepiej niż przed kontuzjami. Chcę wrócić do kadry. Nie będę bawił się w piłkę ręczną, żeby grać na pół gwizdka. Chce dawać z siebie wszystko. Na razie jest okej. Jeśli trener Rombel będzie widział mnie w kadrze, to będę dawał z siebie wszystko – kwituje rosły rozgrywający.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO