Jesteś tutaj:Radio eM»SPORT»Furmanek i Młodawska z medalami MMP

SPORT KIELCE

Furmanek i Młodawska z medalami MMP

Sieradz / 02 lipca 2018 / Tekst

Dwa medale młodzieżowych mistrzostw Polski w lekkoatletyce wywalczyli zawodnicy KKL-u Kielce. W sobotę po złoto w rzucie młotem sięgnęła Katarzyna Furmanek. W niedzielę „brąz” w skoku w dal wywalczyła Karolina Młodawska.

Furmanek  podczas zawodów w Sieradzu uzyskała wynik 66.06 m. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Śmiech z Agrosu Zamość (64.73), trzecia lokata przypadła Kindze Łepkowskiej z AZS-u AWF-u Warszawa (61.94).

W niedzielę powody do radości kieleckim fanom lekkiej atletyki dała Młodawska, która z wynikiem 6.03 wywalczyła brązowy medal w skoku w dal. 22-latka dzień wcześniej uplasowała się na 5. lokacie w konkursie trójskoku.

Na bieżni stadionu w Sieradzu bardzo dobry występ zanotował Wiktor Woś. Sprinter kieleckiego klubu zajął 4. miejsce w biegu na 400 m przez płotki, ustanawiając swój nowy rekord życiowy, który wynosi 52.58 s.